ورزش ایران(شمشیربازی) یك شنبه (یك هفته درمیان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(شمشيربازي)

آخرین خبرها از رقابت های شمشیربازی

برنامه "مجله شمشیربازی" روز یکشنبه 20 آبان با حضور علی یعقوبیان، دبیر فدراسیون شمشیربازی به موضوع رقابتهای قهرمانی کشور رشته شمشیربازی اختصاص داشت.

1397/08/21
09:07

به گزارش رادیو ورزش؛ علی یعقوبیان، دبیر فدراسیون شمشیربازی پیرامون مسابقات قهرمانی کشور شمشیربازی توضیح داد: رقابتهای قهرمانی کشور شمشیربازی از امروز در مجموعه ورزشی شهید شیرودی سالن شهید کلاهدوز آغاز و تا چهارشنبه ادامه دارد. روز جمعه نیز مسابقات پیشکسوتان کشور برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: در اسلحه فلوره انفرادی 50 ورزشکار از 20 استان شرکت دارند که مسابقات در حال برگزاری است. امروز فینالیستهای فلوره مشخص خواهند شد و فردا رقابتهای تیمی فلوره را خواهیم داشت. سه شنبه و چهارشنبه نیز رقابتها در اسلحه اپه انفرادی و تیمی دنبال می گردد.
یعقوبیان اعلام کرد: فردا شب تیم ملی سابر ما که جایگاه پنجمی رنکینگ جهان را در اختیار دارد؛ با مربیگری پیمان فخری، ایران را به مقصد الجزایر ترک خواهد کرد و یک هفته اردوی مشترک با چند تیم مطرح خواهد داشت. مسابقات جایزه بزرگ الجزایر نیز 10 روز دیگر آغاز می گردد. به دلیل شرکت تیم ملی سابر در این رقابتها، مسابقات قهرمانی کشور اسلحه سابر اواخر آذر ماه برگزار می شود.
دبیر فدراسیون شمشیربازی درخصوص لیگ شمشیربازی عنوان کرد: متاسفانه به دلیل اینکه پخش تلویزیونی چندانی نداریم و همچنین در اوضاع کنونی، اسپانسرهای زیادی در رشته هایی مثل شمشیربازی جذب نمی شوند. در سالهای قبل تقریبا در هر اسلحه بطورمیانگین 10 تیم حضور داشتند. در حال حاضر تعداد تیمها برای راه اندازی لیگ به حد نصاب نرسیده است. طبق برنامه ریزی، لیگ امسال در اواخر آذر آغاز و آخر اسفند ماه به پایان می رسد. معمولا حدود 5 تیم بشکل اسپانسری و 5 تیم از هیئتهای استانی در لیگ شرکت دارند. امیدواریم مشکل خاصی در برگزاری لیگ نداشته باشیم.
وی تاکید کرد: وقتی تیمهای قوی در لیگ حضور داشته باشند؛ تیم ملی از نظر کمی و کیفی بالاتر خواهد رفت. برای این منظور فدراسیونها باید سیاستگذاری کنند که اسپانسر جذب شود تا لیگ خوبی هم داشته باشیم.
برنامه زنده "مجله شمشیربازی" روز یکشنبه 20 آبان با اجرای محمد درخشنده بود. این برنامه هر دو هفته یکبار یکشنبه ها ساعت 15:05 پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(شمشیربازی)