ورزش ایران(شمشیربازی) یك شنبه (یك هفته درمیان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(شمشيربازي)

آماده سازی نوجوانان و جوانان اپه و فلوره برای مسابقات قهرمانی آسیا

برنامه "مجله شمشیربازی" روز یکشنبه 16 دی با حضور سرمربیان تیم ملی اپه و فلوره به بررسی وضعیت آماده سازی تیم ملی اپه و فلوره برای حضور در مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا پرداخت.

1397/10/17
09:36

به گزارش رادیو ورزش؛ علی یعقوبیان، سرمربی تیم ملی اپه درخصوص وضعیت آمادگی تیمش برای مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا که در اردن برگزار خواهد شد؛ اظهار کرد: طبق روال هر سال، تیم ما در مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا که اسفند ماه برگزار می شود؛ شرکت خواهد کرد. امسال تنها سالی بود که از مرداد ماه اردوها را شروع کردیم. بطور میانگین یک هفته در میان اردوها را برگزار کردیم تا تیم قدرتمندی را در مسابقات داشته باشیم. 8 نوجوان و 8 جوان به اردو دعوت شدند و سه دوره انتخابی انجام شد. در نهایت 4 نوجوان و 4 جوان برای اعزام به این مسابقات انتخاب شدند.
وی در ادامه افزود: به دلیل مسائل ارزی نمی توانیم اردوهای برون مرزی داشته باشیم. تیم ما بسیار عالی، با انگیزه و متفاوت است. مسابقات قهرمانی آسیا از 10 اسفند ماه آغاز می شود. آخرین اردوی ما نیز از اول تا هشتم اسفند برگزار و سپس اعزام خواهیم داشت.
یعقوبیان تصریح کرد: چند سالی است که مسابقات قهرمانی آسیا در رنکینگ جهانی محاسبه می شود و کشورها با تیم کامل خود حضور دارند که کار را برای ما سخت می کند. در ضمن قبل از اعزام اردوی مشترک 10 روزه ای با تیم ارمنستان داریم که به ایران می آیند.
محمد میرمحمدی، سرمربی تیم ملی فلوره پیرامون وضعیت آماده سازی تیم نوجوانان و جوانان برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا بیان کرد: بعد از مسابقات قهرمانی کشور نوجوانان و جوانان 8 نفر برتر این مسابقات به اردو دعوت شدند. در حال حاضر به خاطر امتحانات بازیکنان، تمرینات را متوقف کرده ایم. از 10 روز دیگر اردوها را شروع می کنیم. تا حد زیادی نفرات تیمهای نوجوانان و جوانان مشخص شده اند. البته تا یک ماه آینده فرصت داریم و سعی می کنیم که یک مسابقه دیگر نیز برگزار کنیم تا شانس دیگری در اختیار بازیکنان قرار گیرد. تمام تلاش ما بر این است که از سال گذشته نتیجه بهتری بگیریم. البته اکثر بازیکنان تجربه مسابقات بین المللی را ندارند ولی سعی ما بر این است که خوب ظاهر شوند.
برنامه زنده "مجله شمشیربازی" روز یکشنبه 16 دی با اجرای محمد درخشنده بود. این برنامه هر دو هفته یکبار یکشنبه ها ساعت 15:05 پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(شمشیربازی)