ورزش ایران(شمشیربازی) یك شنبه (یك هفته درمیان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(شمشيربازي)

برگزاری مسابقات آزاد کشوری شمشیربازی

برنامه "ورزش ایران، شمشیربازی" روز یکشنبه 25 فروردین با حضور علی یعقوبیان، دبیر فدراسیون شمشیربازی به آخرین اخبار و رویدادهای این رشته ورزشی پرداخت.

1398/01/26
08:11

به گزارش رادیو ورزش؛ علی یعقوبیان، دبیر فدراسیون شمشیربازی پیرامون جام جهانی مجارستان و هفتمی تیم کشورمان در سابر اظهار کرد: در مجارستان مجتبی عابدینی برنز انفرادی گرفت و در تیمی هفتم شدیم. حالا سابر ما جز 8 تیم برتر جهان قرار دارد. شمشیربازان ما تمرینات سخت و فشرده ای را می گذرانند تا سهمیه المپیک بگیرند که دور از دسترس نیست.
وی ادامه داد: سابریستهای ما دو هفته قبل از مسابقات مجارستان در ایتالیا نقره گرفتند. شمشیربازان ما اگر از نظر روحی و روانی و روز مسابقه خوب باشند، در انفرادی و تیمی مدال خواهند گرفت.
یعقوبیان اعلام کرد: 5 ورزشکار ما در اردو هستند که 3 نفر در چهارم اردیبهشت به مسابقات کره اعزام می شوند. در بازگشت از این مسابقات به مادرید اسپانیا می روند که امتیازش در کسب سهمیه المپیک محاسبه خواهد شد.
دبیر فدراسیون شمشیربازی در رابطه با اعزام ورزشکاران به مسابقات قهرمانی آسیا در ژاپن گفت: هر سه اسلحه تمرینات خود را آغاز کرده اند. سیاست فدراسیون این است که در هر سه اسلحه دختر و پسر به مسابقات اعزام شوند ولی شرایط ارزی مشکلاتی بوجود آورده و با بودجه فدراسیون کار دشواری است. امیدواریم اسپانسر پیدا کنیم. تیم سابر کامل شرکت می کند. اگر شرایط مالی جواب ندهد سعی می کنیم در هر اسلحه یک نماینده داشته باشیم.
یعقوبیان در مورد برگزاری مسابقات آزاد شمشیربازی در کشور عنوان کرد: طبق درخواست سرمربی فلوره مسابقات آزاد در سطح کشور برگزار می شود که 5 اردیبهشت فلوره بانوان و 6 اردیبهشت فلوره آقایان است. مسابقات اپه هم برگزار می گردد که احتمالا دو هفته بعد از فلوره خواهد بود. سابریستها در بخش آقایان درگیر مسابقات هستند ولی برای بانوان سابر مسابقه برگزار می شود. برنامه ریزی کرده ایم که تا آخر سال در هر اسلحه 4 رویداد داخلی داشته باشیم. همچنین قبل از ماه رمضان لیگ 97 به پایان می رسد. امسال لیگ 98 را از شهریور آغاز و اسفند به پایان خواهیم رساند.
برنامه زنده "ورزش ایران، شمشیربازی" روز یکشنبه 25 فروردین با اجرای محمد درخشنده بود. این برنامه هر دو هفته یکبار یکشنبه ها ساعت 15:05 پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(شمشیربازی)