ورزش ایران(شمشیربازی) یك شنبه (یك هفته درمیان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(شمشيربازي)

عملکرد تیم اپه در مسابقات قهرمانی آسیا

برنامه "ورزش ایران، شمشیربازی" روز یکشنبه دوم تیر ماه با حضور علی یعقوبیان، دبیر فدراسیون شمشیربازی به بررسی عملکرد تیم اپه در مسابقات قهرمانی آسیا ژاپن پرداخت.

1398/04/03
09:10

به گزارش رادیو ورزش؛ علی یعقوبیان، دبیر فدراسیون شمشیربازی پیرامون عملکرد تیم اسلحه اپه در مسابقات قهرمانی آسیا در ژاپن که به عنوان سیزدهمی این دوره از رقابتها دست یافت، اظهار کرد: نتایج ضعیف بود. آنچه می خواستیم به دست نیامد. ولی از سوی دیگر با توجه به امکانات و مسابقات تدارکاتی که داشتیم نتیجه تقریبا خوبی بود. چند سال بود که جز هشت تیم قرار می گرفتیم. در این دوره تنها با اختلاف یک ضربه به استرالیا باختیم. می توانستیم هفتم یا هشتم شویم.
یعقوبیان تصریح کرد: پشتوانه های خوبی در اپه داریم. بازیکنان مستعد زیادی هستند که به آنها امیدواریم. 10 بازیکن مستعد نوجوان و جوان داریم که نشان داده اند که می شود روی آنها حساب کرد. در مقایسه با دو اسلحه دیگر پشتوانه بهتری داریم.
وی در پاسخ به نقدهایی که بر سبک استعدادیابی ها وجود دارد و اینکه این سبک منجر به قهرمانی آسیا نخواهد شد، گفت: استعدادیابی ما درست است ولی مستلزم صرف هزینه زیادی است. کشورهایی که زمانی از ما پائین تر بودند، بخوبی از ما پیشی گرفتند. تیمهای مختلف بهترین مربی دنیا را استخدام می کنند و آنالیزور، ماساژور و ... دارند. ولی بازیکنان ما خودشان هستند و خودشان. بودجه ما آنقدر کم است که کفاف این موارد را نمی دهد. تنها تیم سابر اعزام کاملی دارد. به دلیل مسائل مالی تعداد کمتری بازیکن به اردو دعوت می شوند. حتی تا لحظه آخر اعزامها صد در صد قطعی نیست.
دبیر فدراسیون شمشیربازی عنوان کرد: قدمهای امیدوارکننده ای برداشته شده است. هفته آینده اردوی نوجوانان و جوانان برای مسابقات قهرمانی آسیا که در اسفند ماه برگزار می گردد، شروع می شود. تیم سابر شرایط خوبی دارد و امیدواریم در مورد اپه و فلوه هم این اتفاق بیفتد.
برنامه زنده "ورزش ایران، شمشیربازی" روز یکشنبه دوم تیر ماه با اجرای محمد درخشنده بود. این برنامه هر دو هفته یکبار یکشنبه ها ساعت 15:05 پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(شمشیربازی)