ورزش ایران(شمشیربازی) یك شنبه (یك هفته درمیان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(شمشيربازي)

فخری: خیالم برای کسب سهمیه المپیک راحت است

برنامه "ورزش ایران، شمشیربازی" روز یکشنبه 27 مرداد در گفتگو با پیمان فخری، سرمربی تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر به موضوع وضعیت آماده سازی تیم ملی سابر برای کسب سهمیه المپیک 2020 پرداخت.

1398/05/30
09:13

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ پیمان فخری، سرمربی تیم ملی شمشیربازی سابر پیرامون مسابقات قهرمانی جهان که با کسب اولین مدال جهانی سابر توسط مجتبی عابدینی همراه بود، اظهار کرد: بعد از بازیهای آسیایی که دو مدال گرفتیم گفتم که راضی نیستم و پتانسیل بیشتری داشتیم. در مسابقات قهرمانی جهان واقعا راضی بودم. مدال قهرمانی جهان بسیار ارزشمند بود که البته خیلی وقت پیش باید می گرفتیم.
وی درخصوص حاشیه های بوجود آمده در بازگشت تیم سابر از مسابقات قهرمانی جهان و عدم استقبال از این تیم گفت: متاسفانه استقبالی از ما نشد و توقع چنین برخوردی را نداشتیم. در خلال این مسابقات بازخورد زیادی از تیمهای دیگر داشتیم و همه بیان می کردند که شمشیربازی ایران جهانی شده است. این ورزشکاران شایسته بهترینها هستند. متاسفانه به وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک اطلاع رسانی نشده بود. به اعضای تیم گفتم که دیگر این موضوع را ادامه ندهند.
فخری عنوان کرد: در این مسابقات، در مقابل چین بازی مرگ و زندگی داشتیم و شکست چین خیلی ارزشمند بود. جایگاه ششمی راه ما را برای المپیک بسیار هموار کرد. تنها 8 تیم در المپیک حضور دارند و کسب عنوان ششم جهان بسیار ارزشمند است.
سرمربی تیم ملی سابر درخصوص مسابقات آتی تیمش برای کسب سهمیه المپیک توضیح داد: یک ماه و نیم به ورزشکاران استراحت دادیم. از نیمه دوم شهریور ماه تا آخرین مرحله انتخابی المپیک که اول فروردین سال 99 است برنامه ریزی کرده ایم. ورزشکاران ما در در این 6 ماه به 4 رویداد اعزام می شوند. شمشیربازان ما با شرایط و روحیه خوب برای کسب امتیارات انفرادی و تیمی المپیک می روند. اولین مسابقه ما 25 آبان در الجزایر و دومین مسابقه اوایل بهمن در ورشو لهستان انجام می گردد. تاکنون امتیازات خوبی برای کسب سهمیه المپیک جمع کرده ایم و خیالمان راحت است و می رویم تا در لهستان کار را یکسره کنیم.
برنامه زنده "ورزش ایران، شمشیربازی" روز یکشنبه 27 مرداد با اجرای محمد درخشنده بود. این برنامه هر دو هفته یکبار یکشنبه ها ساعت 15:05 پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(شمشیربازی)