ورزش ایران(شمشیربازی) یك شنبه (یك هفته درمیان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(شمشيربازي)

ارزیابی برگزاری دومین المپیاد استعدادهای برتر شمشیربازی

برنامه "ورزش ایران، شمشیربازی" روز یکشنبه 24 شهریور در گفتگو با علی یعقوبیان، دبیر فدراسیون شمشیربازی به موضوع برگزاری المپیاد استعدادهای برتر پرداخت.

1398/06/25
07:45

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ علی یعقوبیان، دبیر فدراسیون شمشیربازی در ارزیابی برگزاری المپیاد استعدادهای برتر رشته شمشیربازی اظهار کرد: سال گذشته با تصمیم وزارت ورزش، المپیاد استعدادهای برتر جهت شناسایی نخبگان اجرا شد. امسال برای دومین بار این طرح را در رشته شمشیربازی در اصفهان انجام دادیم. 28 استان حضور داشتند و از نظر تعداد شرکت کنندگان رکورد بسیار خوبی بود. بعلاوه رقابتهای سطح بالایی را شاهد بودیم. امیدواریم این مسیر ادامه دار باشد.

وی در ادامه افزود: در این چند سال در رده پایه خوب کار کردیم و تیم های کاملی به مسابقات بین المللی اعزام کردیم. علیرغم امکانات کم، سالنهای ضعیف و تجهیزات فرسوده که قادر نیستیم آنها را بروز کنیم، در سابر و اپه حرف برای گفتن داریم. امیدواریم شاهد پیشرفت در رده پایه هم باشیم تا جایگزینهای خوبی برای بزرگان شمشیربازی باشند.

یعقوبیان در پاسخ به این سوال که آیا کسب سهمیه المپیک در سابر تیمی قطعی است؟ گفت: سهمیه تیمی تا 95 درصد قطعیت دارد. اگر اتفاق خاصی نیفتد که بعید است، بیفتد. سهمیه المپیک را کسب کرده ایم.

وی در پایان عنوان کرد: اگر شرایط را برای رشته های ورزشی فراهم کنیم، در یک پروسه 10 ساله حتی می توانیم کره جنوبی را بگیریم.

برنامه زنده "ورزش ایران، شمشیربازی" روز یکشنبه 24 شهریور با اجرای محمد درخشنده بود. این برنامه هر دو هفته یکبار یکشنبه ها ساعت 15:05 پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(شمشیربازی)