ورزش ایران(شمشیربازی) یك شنبه (یك هفته درمیان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(شمشيربازي)

مسابقات بین المللی جایزه بزرگ شمشیربازی اصفهان

برنامه "ورزش ایران، شمشیربازی" روز یکشنبه 7 مهر در گفتگو با محمد رهبری، ملی پوش سابر به موضوع برگزاری مسابقات بین‌المللی جایزه بزرگ شمشیربازی در رشته سابر در آکادمی شمشیربازی روزبه سرهنگ‌پور اصفهان پرداخت.

1398/07/08
08:20

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ محمد رهبری، ملی پوش اسلحه سابر پیرامون مسابقات بین‌المللی جایزه بزرگ شمشیربازی در رشته سابر که در آکادمی شمشیربازی روزبه سرهنگ‌پور اصفهان برگزار شد و خود وی برنده جایزه نفر اول و 3 هزار دلاری آن شد، بیان کرد: یکی از بهترین مسابقاتی بود که در ایران شرکت کردم. هم از نظر کیفی و هم امکانات سخت افزاری شرایط بسیار خوبی داشت. بعلاوه اینکه 6 هزار دلار جایزه هم داشت. همه شرکت کنندگان با انگیزه بودند و آمده بودند که بهترین نتیجه را کسب کنند. در این مسابقات ورزشکاران در چالش رقابت قرار می گیرند. با جایزه خوبی هم که دارد، حساسیت مسابقه بالا می رود.
وی ادامه داد: عراق و آذربایجان هم شرکت کرده بودند. اگر زودتر دعوتنامه پخش می کردیم، ورزشکاران خوبی از کشورهای دیگر شرکت می کردند. بعلاوه اصفهان دارای سالن استاندارد فوق پیشرفته ای است که می توان مسابقات بین المللی را در آن برگزار کرد.
رهبری درخصوص وضعیت تیم ملی سابر برای کسب سهمیه المپیک گفت: کمتر از یک ماه دیگر مسابقات جهانی مصر را داریم و در آنجا سهمیه المپیک را قطعی می کنیم و یکسال مانده به المپیک سهمیه را می گیریم. بعد از آن با خیال راحت به مسابقات و اردوهای بین المللی می رویم تا در المپیک مدال خوشرنگی برای ایران کسب کنیم. از نظر بدنی ریکاوری شده ایم. هدف ما این است که سهمیه المپیک را قطعی کنیم و برای خود المپیک و کسب مدال برنامه ریزی کنیم. سختی ها را برای هدفمان تحمل می کنیم. مطمئن باشید به هدفمان می رسیم. سال دیگر خبرهای خوبی از شمشیربازی می شنوید.
برنامه زنده "ورزش ایران، شمشیربازی" روز یکشنبه 7 مهر با اجرای محمد درخشنده بود. این برنامه هر دو هفته یکبار یکشنبه ها ساعت 15:05 پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(شمشیربازی)