ورزش ایران(شمشیربازی) یك شنبه (یك هفته درمیان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(شمشيربازي)

ارزیابی عملکرد شمشیربازی در مسابقات زیر 23 سال آسیا

برنامه "ورزش ایران، شمشیربازی" روز یکشنبه 5 آبان در گفتگو با عبدالرضا میرشفیعی، مدیر تیمهای ملی شمشیربازی به بررسی عملکرد تیم ملی در مسابقات شمشیربازی زیر 23 سال آسیا پرداخت.

1398/08/06
08:33

به گزارش رادیو ورزش؛ عبدالرضا میرشفیعی، مدیر تیمهای ملی شمشیربازی پیرامون وضعیت کسب سهمیه المپیک در اسلحه سابر بیان کرد: خوشبختانه تیم ملی سابر در رنکینگ جهانی در جایگاه ششم دنیاست. ما 3 رویداد برای کسب سهمیه المپیک داریم. یقینا در مسابقات مصر سهمیه سابر قطعی می شود. برنامه اصلی ما حضور پرقدرت در المپیک و اخذ مدال در این رویداد است. شاکله اصلی تیم مجتبی عابدینی، علی پاکدامن و محمد رهبری است و ورزشکاران ذخیره خوبی مثل فرزاد باهر و محمد فتوحی داریم.
وی درخصوص عملکرد شمشیربازان ملی پوش در مسابقات زیر 23 سال آسیا که با ششمی در اسلحه اپه همراه بود، اظهار کرد: نتایج به نوعی مطلوب بود. امیدواریم فردا در سابر مدال بگیریم. برای اینکه جوانان ما رشد کنند باید در رویدادهای بین المللی شرکت داشته باشد. کسب تجربه به شمشیربازی کمک می کند تا آینده خوبی داشته باشد. ما می دانستیم که شاید نتیجه مطلوبی را به دست نیاوریم ولی حضور در 8 تیم اول آسیا با اهمیت است و در مجموع نتیجه بدی نگرفتند.
میرشفیعی در رابطه با عدم اعزام تیم بانوان به این مسابقات گفت: دوست داشتیم بانوان هم شرکت کنند. ولی فدراسیونها با کمبود بودجه روبرو هستند و سعی می کنند به صلاح و صرفه برنامه ریزی کنند.
برنامه زنده "ورزش ایران، شمشیربازی" روز یکشنبه 5 آبان با اجرای محمد درخشنده بود. این برنامه هر دو هفته یکبار یکشنبه ها ساعت 15:05 پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(شمشیربازی)