مركز مشاوره ورزشی روزهای فرد از ساعت 14:30 به مدت 30دقیقه

رادیو ورزش

مركز مشاوره ورزشي

بهترین توصیه ورزشی برای سائیدگی شدید زانو

در برنامه "مركز مشاوره ورزشی" سه شنبه 18 دی، دكتر شاهین صالحی، متخصص پزشكی ورزشی، در خصوص سائیدگی زانو و آسیب دیسك كمری نكات پزشكی ورزشی را ارائه كرد.

1397/10/19
09:12

به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر شاهین صالحی، متخصص پزشكی ورزشی، در پاسخ به این سوال مخاطب كه برای سائیدگی شدید زانو تمرینات ورزشی ارائه بدهید، بیان كرد: روی صندلی بنشینید، پاهایتان را صاف كنید و بالا بگیرد. در این وضعیت عضلات چهارسر ران را منقبض كنید. همچنین می توان پنجه های پا را به طرف خود و مقابل كشید. این تمرین می تواند یكی از بهترین و مفیدترین ورزش ها برای تقویت عضلات چهارسر و كاهش التهاب و درد در ناحیه زانو باشد.
دكتر صالحی تأكید كرد: افرادی كه دچار زانودرد هستند و نیز اضافه وزن دارند، حتماً حتماً باید وزن خود را كاهش دهند تا فشار از روی مفاصل برداشته شود.
وی، همچنین در پاسخ به این پرسش كه برای دیسك كمرم 3 مرتبه آمپول ضد التهاب زده ام، اما تأثیری نداشته است؛ آیا می توان اقدام دیگری انجام داد، اظهار داشت: بسته به میزان بیرون زدگی دیسك، وضعیت آناتومیكی فرد، وزن و نوع فعالیت، ممكن است آمپول هایی كه تزریق می شود جواب بدهید یا خیر. وقتی این فرد 3 مرتبه آمپول زده و جواب نگرفته است؛ احتمال اینكه برای بار چهارم جواب بگیرد، ضعیف است.
توصیه می شود این فرد تحت نظر پزشك بررسی مجدد انجام دهد تا بهترین درمان برای او تجویز شود. میزان بیرون زدگی دیسك كمر باید دقیقاً مشخص شود. اگر شرایط جراحی دارد به جراح ارجاع داده شود. یكی از شرایط این است كه اگر 4 هفته درمان های دارویی برای فرد انجام شود؛ اما هنوز درد وی كنترل نشده باشد، باید به پزشك جراح مراجعه كند.
برنامه مركز مشاوره ورزشی با اجرای شهاب اولیایی، روزهای فرد از ساعت 14:30 به مدت 25 دقیقه بر روی موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز از رادیو ورزش به روی آنتن می رود.

دسترسی سریع
مركز مشاوره ورزشی