مركز مشاوره ورزشی روزهای فرد از ساعت 14:30 به مدت 30دقیقه

رادیو ورزش

مركز مشاوره ورزشي

بی حسی دست و پا در خواب چه علتی دارد؟

برنامه مركز مشاوره ورزشی پنج شنبه 28 بهمن با حضور دكتر شهاب اولیایی، رژیم شناس و مشاور تغذیه و دكتر وجیه الله چشمه سری، متخصص پزشكی ورزشی به بحث در خصوص بی حسی دست و پا در خواب و جوش بدن اختصاص داشت.

1395/12/01
10:01


به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر وجیه الله چشمه سری، متخصص پزشكی ورزشی پیرامون بی حسی دست و پا در هنگام خواب شنونده ای توضیح داد: در ابتدا این شخص باید از نظر داخلی بررسی شود. گاهی دیابت و چربی خون بالا باعث بروز این حالت در افراد می شوند. بعلاوه تغییرات فشار خون نیز ممكن است علت این امر باشد. درگیری اعصاب نیز می تواند به دست و پا بزند و بی حسی بوجود آورد. بنابراین باید مورد معاینه عصبی قرار بگیرد و درصورت نیاز ام آر آی از ناحیه مغز و نخاع بعمل آید.
چشمه سری درخصوص جوش بدن توضیح داد: اختلالات هورمونی می تواند جوش بدن را تشدید كند. داروهای كورتونی و هورمونی نیز ممكن است باعث ایجاد جوش شود. استفاده از مواد آرایشی بخصوص از نوع غیراستاندارد و به مدت طولانی باعث بسته شدن منافذ پوست و جوش صورت می شوند. استرس نیز در این موضوع بسیار تاثیرگذار است و موجب اختلال هورمونی و تاثیر منفی در پوست می گردد. بعضی مواد غذایی و نور شدید آفتاب هم در بعضی افراد باعث افزایش جوش می شود. بهتر است بعد از ورزش و تعریق شدید دوش گرفته شود تا منافذ پوست تمیز بماند. البته شستشو باید با صابون ملایم صورت گرفته و جوش ها دستكاری نشوند تا جای جوش باقی نماند و بعلاوه به متخصص پوست مراجعه شود.
برنامه مركز مشاوره ورزشی پنج شنبه 28 بهمن با اجرای شهاب اولیایی و به تهیه كنندگی عباس حیدری تقدیم شنوندگان شد. این برنامه ساعت 14:30 روزهای فرد به مدت 25 دقیقه تقدیم شنوندگان رادیو ورزش می شود.

دسترسی سریع
مركز مشاوره ورزشی