مركز مشاوره ورزشی روزهای فرد از ساعت 14:30 به مدت 30دقیقه

رادیو ورزش

مركز مشاوره ورزشي

تمرینات مناسب برای تقویت عضلات چهارسر و دوقلو


در برنامه "مركز مشاوره ورزشی" یكشنبه 14 بهمن، دكتر شاهین صالحی، متخصص پزشكی ورزشی، در خصوص تمرینات تقویتی عضلات چهارسر و دوقلو نكاتی را ارائه كرد.

1397/11/15
10:08


به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر شاهین صالحی، متخصص پزشكی ورزشی، در پاسخ به این پرسش كه برای تقویت عضلات چهارسر و دوقلو چه تمریناتی را پیشنهاد می دهید، بیان كرد: دو عامل اصلی وجود دارد كه قدرت عضلات را برای ما مشخص می كند. یكی وزن عضلانی خود فرد است. وقتی وزن فرد افزایش پیدا كند، خواه یا ناخواه قدرت عضلاتش هم بالا می رود و اگر فرد كاهش وزن داشته باشد، بالعكس. دومین مطلب تمرین های اختصاصی است كه برای آن عضلات طراحی می شود.
دكتر صالحی افزود: تمرینات اختصاصی این عضلات شامل اسكات، پرس پا، استفاده از كش ها، وزنه های آزاد و غیره می شود. افراد می توانند این تمرینات را زیر نظر یك مربی مجرب انجام بدهند تا منجر به افزایش قدرت عضلانی شان شود.
وی، تأكید كرد: گاهی ما تنها یك عضله خاصی را مدنظر قرار می دهیم و می خواهیم آن عضله تقویت شود. متوجه این مورد نیستیم كه اگر عضله چهارسر بدون عضلات همسترینگ و دیگر عضلات تقویت شود، منجر به آسیب پذیری ما خواهد شد. بنابراین توصیه می كنم كه افراد صرفاً روی تقویب عضله ای خاص تأكید نكنند.
در ادامه، دكتر شهاب اولیایی عنوان كرد: ورزشكاران حتماً باید ابتدا از بدن خود آنالیز بگیرند و از نظر تراكم توده چربی، توده عضلات، بافت استخوانی و وضعیت آب بدن ارزیابی شوند كه بر اساس آن رژیم افزایش وزن را در كنار ورزشهای استقامتی و قدرتی شروع كنند تا وزنی كه اضافه می شود، وزن توده عضلات باشد نه چربی.
برنامه مركز مشاوره ورزشی با اجرای شهاب اولیایی، روزهای فرد از ساعت 14:30 به مدت 25 دقیقه بر روی موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز از رادیو ورزش به روی آنتن می رود.

دسترسی سریع
مركز مشاوره ورزشی