مركز مشاوره ورزشی روزهای فرد از ساعت 14:30 به مدت 30دقیقه

رادیو ورزش

مركز مشاوره ورزشي

كشیدگی عضلات كشاله ران؛ علل و روش درمان

در برنامه "مركز مشاوره ورزشی" پنج شنبه 25 بهمن، دكتر شاهین صالحی، متخصص پزشكی ورزشی، درباره كشیدگی عضلات نزدیك كننده پا مطالبی را بیان كرد.

1397/11/27
08:24


به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر شاهین صالحی، كارشناس برنامه، در پاسخ به این سوال مخاطب كه حدود 2 ماه قبل در مسابقه فوتبال از ارتفاع پایین سقوط كردم و پاهایم 180 درجه باز شد و دچار كشیدگی عضلات شدم؛ با ماساژ و یخ درمانی بهبود پیدا كرد؛ اما بعد از گذشت یك ماه هر بار به فوتبال می روم، همان حالت برایم ایجاد می شود؛ پیشنهاد شما چیست، بیان كرد: احتمال خیلی زیاد عضلات نزدیك كننده پاهای شما دچار پارگی شده اند. این پارگی جوش می خورد؛ اما جوش خوردن آنها با كوتاهی عضله همراه است و هرگاه كه فشار زیادی به عضله وارد شود، باعث ایجاد دردناكی در آن ناحیه می شود. البته علل دیگری هم وجود دارد؛ به طور مثال ممكن است التهاب محل چسبندگی عضلات ایجاد شده باشد.
وی، درباره اقداماتی كه در این زمینه باید صورت بگیرد، گفت: فرد باید كوتاه شدن عضله را جبران كند. این كوتاهی نخست با ورزش های كششی جبران می شود. نباید اینطور تصور كرد كه هر وقت دلم خواست می توانم با شدت بالا فوتبال بازی كنم و مشكلی برایم ایجاد نشود. قبل از رفتن به فوتبال باید در منزل تمرینات كششی انجام داد؛ روی آن عضله كار كرد و طول آن عضله را بالا برد.
این متخصص پزشكی ورزشی، تأكید كرد: زمانیكه می خواهید فوتبال بازی كنید، اقدامی كه باعث افزایش انعطاف پذیری و طول عضله می شود، گرما است؛ بنابراین توصیه می شود كه قبل از بازی كاملاً بدن را گرم كنید. می توان یك كیسه آب گرم روی عضله قرار داد یا 15 تا 20 دقیقه ورزش های كششی انجام داد. در این صورت وقتی شروع به بازی می كنید، كمتر دچار مشكل خواهید شد؛ البته لازمه اش این است كه در منزل هم تمرینات كششی را حتماً انجام بدهید.
برنامه مركز مشاوره ورزشی با اجرای شهاب اولیایی، روزهای فرد از ساعت 14:30 به مدت 25 دقیقه بر روی موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز از رادیو ورزش به روی آنتن می رود.

دسترسی سریع
مركز مشاوره ورزشی