ورزش و روابط بین الملل پنج شنبه از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

ورزش و روابط بین الملل

موانع پیش روی توسعه دیپلماسی ورزشی كشور

برنامه ورزش و روابط بین الملل پنجشنبه 23 شهریور ماه با حضور علی قلم سیاه به بررسی موانع پیش روی دیپلماسی ورزشی كشور اختصاص داشت.

1396/06/25
09:15

به گزارش رادیو ورزش؛ علی قلم سیاه، كارشناس ورزش پیرامون موانع پیش روی دیپلماسی ورزشی كشور اظهار كرد: در اساسنامه فدراسیون های ما راهكار جدی برای توسعه بخش بین الملل ورزشی وجود ندارد؛ درنتیجه لازم است كه آئین نامه اجرایی مناسبی برای این قضیه تهیه شود و كارشناسانی برای قدرتمند كردن موقعیت بین المللی ورزش تعیین گردند.
آموزش، قدرت چانه زنی، قدرت علمی و فنی، ارتباطات منطقی، معادل سازی و ... ابزاری جهت تحقق این موضوع هستند. ما از فرهنگ قومی بسیار نیرومندی برخورداریم و باید بتوانیم با زبان بین المللی در عرصه های مختلف حضور پیدا كنیم و بعلاوه شخصیت قالب و ارزشمند خود را داشته باشیم و بتوانیم در روابط بین الملل مولف و موثر باشیم.روابط بین الملل ورزشی به معنای آن است كه قابلیت های ورزش كشور از مسیر توسعه علمی و آموزشی به توان اقتصادی برسد.
قلم سیاه درخصوص قابلیت های طبیعی كشور بیان كرد: گردشگری به عنوان اركان بسیار مهم توسعه اقتصادی كشورها دیده می شود. كشور ما از نظر اكوسیستم طبیعی بی نظیر است و به دلیل دارا بودن كوه، دریا، جنگل و ... قابلیت های وسیعی دارد. جاده های ایران از ظرفیت بالای گردشگری هستند و ضروری است كه ایمن سازی جاده ها را بیشتر كنیم.
وی در ادامه افزود: پیشنهاد می كنم وزارت آموزش و پرورش دانش آموزان را در تورهای مطمئن به طبیعت كشور ببرد و آنها را از نزدیك با رفتارهای درست آشنا نماید.
برنامه ورزش و روابط بین الملل پنجشنبه 23 شهریور ماه كاری از گروه علوم ورزشی با رویكرد بررسی نقش دیپلماسی خارجی در ارتقای جایگاه ورزش به تهیه كنندگی فتانه سوزنده و با اجرای علی قلم سیاه از رادیو ورزش پخش شد. این برنامه ساعت 13:30 تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
ورزش و روابط بین الملل