ورزش و روابط بین الملل پنج شنبه از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

ورزش و روابط بین الملل

راهكارهای تشویق مردم به ورزش در طبیعت

برنامه ورزش و روابط بین الملل پنجشنبه 13 مهر ماه با حضور علی قلم سیاه، كارشناس ورزش به موضوع راهكار تشویق مردم به ورزش در طبیعت اختصاص داشت.

1396/07/15
11:08

به گزارش رادیو ورزش؛ علی قلم سیاه، كارشناس ورزش پیرامون گسترش گردشگری ورزشی در كشور اظهار كرد: ما نزدیك به 60 فدراسیون و انجمن ورزشی داریم كه علاقمندند مسابقاتشان را در مراكز استان ها برگزار كنند. فدراسیون ها باید آرام آرام دامنه این مسابقات را به مناطق دورتر كه از امكانات گردشگری و طبیعت زیبایی برخوردارند؛ سوق دهند تا شركت كنندگان خارجی از قابلیت های طبیعی این مناطق دیدن كنند. البته ما باید تداركات عزیمت به این مناطق را بدرستی تعریف كنیم و زیرساخت های مطلوب را فراهم آوریم.
قلم سیاه درخصوص لزوم تشویق مردم به ورزش در طبیعت بیان كرد: ما باید مردم كشور را به پیاده روی در كنار ساحل، جنگل و كوه ... تشویق كنیم. كمیته ملی المپیك باید دفتر محیط زیست و گردشگری خود را تقویت كند. هنرمندان نیز باید وارد این عرصه شوند و فیلم، عكس، پوستر و تبلیغات تلویزیونی افزونتر گردند.
تحقق این امر نیاز به آموزش و اراده ملی دارد. بعلاوه كارگزاران دولتی باید ذهن خود را به این موضوع معطوف نمایند كه نباید منابع طبیعی را فقط مصرف كرد بلكه باید بوسیله آن برای مردم كار ایجاد كرد. امروزه صنعت گردشگری پردرآمدترین كار جهان است. ما باید با اقتدار ملی و فرهنگی خود و با ارائه خدمات جهانی به صحنه بین المللی ورود پیدا كنیم. نوجوانان و جوانان را با مربیان فرهیخته به طبیعت ببریم و حین بهره برداری از این محیط ها به آنها آموزش دهیم.
ما دو دریا و بیش از 2 هزار كیلومتر ساحل داریم. در این گستره می توان گردشگران داخلی و خارجی بسیاری را جذب و امكانات ورزش های مختلف آبی مانند اسكی، قایقرانی، غواصی و ... را فراهم آورد. در ضمن اجرای این كارها باید به بخش خصوصی سپرده شود.
برنامه ورزش و روابط بین الملل پنجشنبه 13 مهر ماه كاری از گروه علوم ورزشی با رویكرد بررسی نقش دیپلماسی خارجی در ارتقای جایگاه ورزش به تهیه كنندگی فتانه سوزنده و با اجرای الهام حسینی از رادیو ورزش پخش شد. این برنامه ساعت 13:30 تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
ورزش و روابط بین الملل