ورزش و روابط بین الملل پنج شنبه از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

ورزش و روابط بین الملل

کاستی ها در حوزه بین الملل ورزشی کشور

برنامه ورزش و روابط بین الملل پنجشنبه 20 مهر ماه با حضور علی قلم سیاه، کارشناس ورزش به بررسی کاستی ها در حوزه بین الملل ورزشی اختصاص داشت.

1396/07/22
08:24

به گزارش رادیو ورزش؛ علی قلم سیاه، کارشناس ورزش پیرامون روابط بین الملل ورزشی از دیدگاه اقتصادی اظهار کرد: در حوزه توسعه اقتصادی باید دید که چه قابلیت هایی در داخل کشور وجود دارد که قادر است گردشگر را به داخل کشور بیاورد. این موضوع در کشور ما مطرح نشده یا اگر مطرح شده معنی دار نبوده است. ما یکی از 5 کشور نخبه جهان خواهیم بود؛ اگر ارزش های خود را بشناسیم و به آن سرمایه محور نگاه کنیم. ما همیشه نگاه دولتی داریم؛ درحالیکه مردم و بخش خصوصی باید درگیر این بخش شوند.
قلم سیاه درخصوص بکارگیری مدیران برجسته در کمیته های المپیک کشورها بیان کرد: مقامات ارشد کمیته های المپیک از مدیران برجسته یا روسای جمهور کشورشان هستند. آنها نگاه کلان مدیریتی دارند و در جایگاه خود می توانند قابلیت های بیشتری برای کشورشان جذب کنند و این موضوع ارتباطی با دخالت سیاست در ورزش ندارد.
روسای فدراسیون های جهانی عمدتا فارغ التحصیل رشته ورزشی نیستند. در این کشورها، ریاست فدراسیون شغل تلقی نمی شود بلکه یک قابلیت اجتماعی است. این روسا افراد کارآمدی هستند که در مدیریت کلان کشورشان حضور دارند و از این قابلیت اجتماعی به بدنه ورزش کشورشان هم اضافه می کنند.
برنامه ورزش و روابط بین الملل پنجشنبه 20 مهر کاری از گروه علوم ورزشی با رویکرد بررسی نقش دیپلماسی خارجی در ارتقای جایگاه ورزش به تهیه کنندگی فتانه سوزنده و با اجرای محمدی از رادیو ورزش پخش شد. این برنامه ساعت 13:30 تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
ورزش و روابط بین الملل