ورزش و روابط بین الملل پنج شنبه از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

ورزش و روابط بین الملل

كاستی ها در حوزه بین الملل ورزشی كشور

برنامه ورزش و روابط بین الملل پنجشنبه 20 مهر ماه با حضور علی قلم سیاه، كارشناس ورزش به بررسی كاستی ها در حوزه بین الملل ورزشی اختصاص داشت.

1396/07/22
08:24

به گزارش رادیو ورزش؛ علی قلم سیاه، كارشناس ورزش پیرامون روابط بین الملل ورزشی از دیدگاه اقتصادی اظهار كرد: در حوزه توسعه اقتصادی باید دید كه چه قابلیت هایی در داخل كشور وجود دارد كه قادر است گردشگر را به داخل كشور بیاورد. این موضوع در كشور ما مطرح نشده یا اگر مطرح شده معنی دار نبوده است. ما یكی از 5 كشور نخبه جهان خواهیم بود؛ اگر ارزش های خود را بشناسیم و به آن سرمایه محور نگاه كنیم. ما همیشه نگاه دولتی داریم؛ درحالیكه مردم و بخش خصوصی باید درگیر این بخش شوند.
قلم سیاه درخصوص بكارگیری مدیران برجسته در كمیته های المپیك كشورها بیان كرد: مقامات ارشد كمیته های المپیك از مدیران برجسته یا روسای جمهور كشورشان هستند. آنها نگاه كلان مدیریتی دارند و در جایگاه خود می توانند قابلیت های بیشتری برای كشورشان جذب كنند و این موضوع ارتباطی با دخالت سیاست در ورزش ندارد.
روسای فدراسیون های جهانی عمدتا فارغ التحصیل رشته ورزشی نیستند. در این كشورها، ریاست فدراسیون شغل تلقی نمی شود بلكه یك قابلیت اجتماعی است. این روسا افراد كارآمدی هستند كه در مدیریت كلان كشورشان حضور دارند و از این قابلیت اجتماعی به بدنه ورزش كشورشان هم اضافه می كنند.
برنامه ورزش و روابط بین الملل پنجشنبه 20 مهر كاری از گروه علوم ورزشی با رویكرد بررسی نقش دیپلماسی خارجی در ارتقای جایگاه ورزش به تهیه كنندگی فتانه سوزنده و با اجرای محمدی از رادیو ورزش پخش شد. این برنامه ساعت 13:30 تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
ورزش و روابط بین الملل