ورزش و روابط بین الملل پنج شنبه از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

ورزش و روابط بین الملل

مناطق آزاد فرصت مناسب برای ورزش کشور

برنامه ورزش و روابط بین الملل پنجشنبه 27 مهر ماه با حضور مجید شایسته، رئیس فدراسیون تنیس به بررسی راهکارهای توسعه حوزه بین الملل ورزش اختصاص داشت.

1396/07/29
08:30

به گزارش رادیو ورزش؛ مجید شایسته، رئیس فدراسیون تنیس پیرامون راهکار توسعه دیپلماسی ورزشی بیان کرد: ما باید حضور جدی تری در حوزه بین الملل ورزش داشته باشیم و در این زمینه نباید تنها حضور و نام وجود داشته باشد بلکه باید اثرگذاری داشته و از آن بهره برداری کنیم. در این راستا باید هر چند وقت یکبار نشستی مشورتی و هم اندیشی داشته باشیم تا افراد عضو در مجامع بین المللی از تفکرات یکدیگر استفاده کنند. این کار اتفاقات خوبی برای ورزش کشور رقم خواهد زد.
متاسفانه ما جزیره ای عمل می کنیم و در این رابطه همفکری جدی وجود ندارد و از ظرفیت ها بطورکامل بهره برداری نمی کنیم. اگر تجارب مورد بحث و بررسی قرار گیرد؛ انرژی مضاعفی ایجاد می شود که کمک شایانی خواهد کرد. کمیته ملی المپیک پتانسیل بسیار خوبی دارد که ما به نحو مطلوب از آن استفاده نکرده ایم.
شایسته درخصوص بهره گیری از مناطق آزاد برای کمک به ورزش کشور اظهار کرد: مناطق آزاد فرصت بسیار خوبی برای ورزش کشور است تا در آنجا همایش ها، مجامع، مسابقات بین المللی و ... برگزار شود. ورود به مناطق آزاد نیازی به ویزا ندارد و امکانات خوبی نیز دارد که به حوزه گردشگری و اقتصاد حوزه ورزش کمک خواهد کرد.
اگر بحث توریسم ورزشی را در کشور احیا شود؛ اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد. بعضی از رشته های ورزشی مانند قایقرانی، اسکی، کوهنوردی، بدمینتون، اسکواش و ... پتانسیل خوبی دارند.
البته اگر شورای عالی ورزش تشکیل شود؛ هماهنگی های لازم شکل می گیرد و پتانسیل ها را همراه هم می کند.
برنامه ورزش و روابط بین الملل پنجشنبه 27 مهر ماه کاری از گروه علوم ورزشی با رویکرد بررسی نقش دیپلماسی خارجی در ارتقای جایگاه ورزش به تهیه کنندگی فتانه سوزنده و با اجرای محمدی و کارشناسی علی قلم سیاه از رادیو ورزش پخش شد. این برنامه ساعت 13:30 تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
ورزش و روابط بین الملل