ورزش و روابط بین الملل پنج شنبه از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

ورزش و روابط بین الملل

مناطق آزاد فرصت مناسب برای ورزش كشور

برنامه ورزش و روابط بین الملل پنجشنبه 27 مهر ماه با حضور مجید شایسته، رئیس فدراسیون تنیس به بررسی راهكارهای توسعه حوزه بین الملل ورزش اختصاص داشت.

1396/07/29
08:30

به گزارش رادیو ورزش؛ مجید شایسته، رئیس فدراسیون تنیس پیرامون راهكار توسعه دیپلماسی ورزشی بیان كرد: ما باید حضور جدی تری در حوزه بین الملل ورزش داشته باشیم و در این زمینه نباید تنها حضور و نام وجود داشته باشد بلكه باید اثرگذاری داشته و از آن بهره برداری كنیم. در این راستا باید هر چند وقت یكبار نشستی مشورتی و هم اندیشی داشته باشیم تا افراد عضو در مجامع بین المللی از تفكرات یكدیگر استفاده كنند. این كار اتفاقات خوبی برای ورزش كشور رقم خواهد زد.
متاسفانه ما جزیره ای عمل می كنیم و در این رابطه همفكری جدی وجود ندارد و از ظرفیت ها بطوركامل بهره برداری نمی كنیم. اگر تجارب مورد بحث و بررسی قرار گیرد؛ انرژی مضاعفی ایجاد می شود كه كمك شایانی خواهد كرد. كمیته ملی المپیك پتانسیل بسیار خوبی دارد كه ما به نحو مطلوب از آن استفاده نكرده ایم.
شایسته درخصوص بهره گیری از مناطق آزاد برای كمك به ورزش كشور اظهار كرد: مناطق آزاد فرصت بسیار خوبی برای ورزش كشور است تا در آنجا همایش ها، مجامع، مسابقات بین المللی و ... برگزار شود. ورود به مناطق آزاد نیازی به ویزا ندارد و امكانات خوبی نیز دارد كه به حوزه گردشگری و اقتصاد حوزه ورزش كمك خواهد كرد.
اگر بحث توریسم ورزشی را در كشور احیا شود؛ اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد. بعضی از رشته های ورزشی مانند قایقرانی، اسكی، كوهنوردی، بدمینتون، اسكواش و ... پتانسیل خوبی دارند.
البته اگر شورای عالی ورزش تشكیل شود؛ هماهنگی های لازم شكل می گیرد و پتانسیل ها را همراه هم می كند.
برنامه ورزش و روابط بین الملل پنجشنبه 27 مهر ماه كاری از گروه علوم ورزشی با رویكرد بررسی نقش دیپلماسی خارجی در ارتقای جایگاه ورزش به تهیه كنندگی فتانه سوزنده و با اجرای محمدی و كارشناسی علی قلم سیاه از رادیو ورزش پخش شد. این برنامه ساعت 13:30 تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
ورزش و روابط بین الملل