ورزش و روابط بین الملل پنج شنبه از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

ورزش و روابط بین الملل

تلاش فدراسیون شنا برای حضور پر رنگ در عرصه دیپلماسی ورزشی

برنامه ورزش و روابط بین الملل پنجشنبه 4 آبان ماه با حضور محسن رضوانی، رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو به بررسی اقدامات این فدراسیون جهت توسعه دیپلماسی ورزشی اختصاص داشت.

1396/08/06
08:36

به گزارش رادیو ورزش؛ محسن رضوانی، رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو پیرامون اقدامات این فدراسیون جهت توسعه دیپلماسی ورزشی اظهار كرد: بحث بین الملل و حضور ورزشی مقوله ای است كه در بعد اقتصادی و فرهنگی توجه ویژه ای بدان می شود. در جلسه ماه گذشته IOC فدراسیون شنا از نظر تعداد مدال در المپیك 2020 با 49 مدال در راس قرار گرفت.
دوره گذشته انتخابات فدراسیون آسیا به دلیل تعلیق فدراسیون در انتخابات حضور نداشتیم. در سال گذشته بنده عضو هیئت رئیسه شنای آسیا شدم. در كمیته فنی واترپلو، توسعه سخت افزاری شنا و پیشكسوتان نیز از كشورمان نمایندگانی حضور دارند.
از سال 2000 تا 2008 دبیر كلی كنفدراسیون شنای آسیا را برعهده داشتیم و نتایج خوبی هم كسب كردیم. رایزنی های خوبی بخصوص با اروپا صورت داده ایم و در هفته گذشته میزبان پائولو بارلی، نائب رئیس فدراسیون جهانی شنا و رئیس كنفدراسیون شنای اروپا به همراه الكساندر كامپانا، سرمربی تیم ملی ایتالیا بودیم و تفاهم نامه خوبی برای برگزاری اردو و بهره گیری از توانمندی مربیان خارجی امضا شد.
رضوانی درخصوص رایزنی های داخلی برای بهره گیری از پتانسیل های ورزشی كشور بیان كرد: ما برای دفاع از ورزش كشور احتیاج به جایگاه های بین المللی داریم. با وزارت امورخارجه جلسه خوبی داشتیم و قرار شد تا دفتری برای امور فرهنگی و ورزشی در وزارت امور خارجه تشكیل شود. این قضیه می تواند باعث بالا بردن ارتباطات ما در دنیا شود.
اوایل امسال نیز جلسه ای با استاندار سیستان و بلوچستان و وزیر ورزش داشتیم و قرار شد كه فدراسیون های ورزشی در مناطق و بنادر زیبای چابهار مسابقاتی را برگزار كنند تا این مناطق به دنیا نشان داده شوند.
در تلاش هستیم كه در بندر چابهار مسابقه شنای دریایی در سطح آسیا برگزار كنیم. امیدواریم با بالا بردن رایزنی ها بتوانیم میزبانی های بیشتری را داشته باشیم.
برنامه ورزش و روابط بین الملل پنجشنبه 4 آبان كاری از گروه علوم ورزشی با رویكرد بررسی نقش دیپلماسی خارجی در ارتقای جایگاه ورزش به تهیه كنندگی فتانه سوزنده و با اجرای محمدی و كارشناسی علی قلم سیاه از رادیو ورزش پخش شد. این برنامه ساعت 13:30 تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
ورزش و روابط بین الملل