ورزش و روابط بین الملل پنج شنبه از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

ورزش و روابط بین الملل

تلاش فدراسیون بوكس برای حضور قوی در مجامع بین المللی

برنامه ورزش و روابط بین الملل پنجشنبه 11 آبان با حضور افشین داوری، سرپرست فدراسیون بوكس به بررسی جایگاه این فدراسیون در مجامع بین المللی پرداخت.

1396/08/13
08:19

به گزارش رادیو ورزش؛ افشین داوری، سرپرست فدراسیون بوكس پیرامون وضعیت فدراسیون بوكس از نظر كسب كرسی های بین المللی اظهار كرد: در حدود 10 سال پیش جایگاه های خوبی در بوكس داشتیم. ناخدا اردلان، معاون اول فدراسیون جهانی بوكس بود و در ژوری های المپیك می نشست. 7 سالی است كه این كرسی را از دست داده ایم. مجددا از ناخدا اردلان دعوت كرده ایم و فدراسیون جهانی نیز از این دعوت استقبال كرده است. سعی داریم كه كرسی های گذشته را به دست آوریم و كرسی های جدیدی هم كسب كنیم. در بخش داوری 6 داور 3 ستاره بین المللی فعال داریم.
داوری درخصوص ضرورت كسب كرسی ها و جایگاه های بین المللی بیان كرد: 50 درصد بوكس روی رینگ است و 50 درصد مربوط به روابطی است كه در مجامع بین المللی داریم؛ درنتیجه بسیار ضروری است كه كرسی هایی كسب و از آن محافظت كنیم تا از دست ندهیم.
ما تجارب تلخی داشتیم و كرسی های مهمی را در آسیا و جهان از دست داده ایم. این موضوع آئین نامه بسیار قوی می خواهد كه پشتیانی كند و در این رابطه فرد مهم نیست بلكه كرسی اهمیت دارد كه منافع ملی برای ما بهمراه می آورد.
هم اكنون ابعاد اجتماعی و اقتصادی ورزش از ابعاد فنی آن فراتر رفته است. تلاش ما این است كه افراد ارزشمند و زبده كه توانایی دارند؛ در مجامع بین المللی كرسی بگیرند و ما هم باید از آنها پشتیبانی كنیم. در آسیا و جهان قابلیت خوبی داشتیم و در حال حاضر قصد داریم كه فضای گذشته را دوباره تكرار كنیم تا مجموعه فدراسیون بوكس از این موضوع بهره مند شود.
برنامه ورزش و روابط بین الملل پنجشنبه 11 آبان كاری از گروه علوم ورزشی با رویكرد بررسی نقش دیپلماسی خارجی در ارتقای جایگاه ورزش به تهیه كنندگی فتانه سوزنده و با اجرای علی قلم سیاه از رادیو ورزش پخش شد. این برنامه ساعت 13:30 تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
ورزش و روابط بین الملل