ورزش و روابط بین الملل پنج شنبه از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

ورزش و روابط بین الملل

تلاش فدراسیون بوکس برای حضور قوی در مجامع بین المللی

برنامه ورزش و روابط بین الملل پنجشنبه 11 آبان با حضور افشین داوری، سرپرست فدراسیون بوکس به بررسی جایگاه این فدراسیون در مجامع بین المللی پرداخت.

1396/08/13
08:19

به گزارش رادیو ورزش؛ افشین داوری، سرپرست فدراسیون بوکس پیرامون وضعیت فدراسیون بوکس از نظر کسب کرسی های بین المللی اظهار کرد: در حدود 10 سال پیش جایگاه های خوبی در بوکس داشتیم. ناخدا اردلان، معاون اول فدراسیون جهانی بوکس بود و در ژوری های المپیک می نشست. 7 سالی است که این کرسی را از دست داده ایم. مجددا از ناخدا اردلان دعوت کرده ایم و فدراسیون جهانی نیز از این دعوت استقبال کرده است. سعی داریم که کرسی های گذشته را به دست آوریم و کرسی های جدیدی هم کسب کنیم. در بخش داوری 6 داور 3 ستاره بین المللی فعال داریم.
داوری درخصوص ضرورت کسب کرسی ها و جایگاه های بین المللی بیان کرد: 50 درصد بوکس روی رینگ است و 50 درصد مربوط به روابطی است که در مجامع بین المللی داریم؛ درنتیجه بسیار ضروری است که کرسی هایی کسب و از آن محافظت کنیم تا از دست ندهیم.
ما تجارب تلخی داشتیم و کرسی های مهمی را در آسیا و جهان از دست داده ایم. این موضوع آئین نامه بسیار قوی می خواهد که پشتیانی کند و در این رابطه فرد مهم نیست بلکه کرسی اهمیت دارد که منافع ملی برای ما بهمراه می آورد.
هم اکنون ابعاد اجتماعی و اقتصادی ورزش از ابعاد فنی آن فراتر رفته است. تلاش ما این است که افراد ارزشمند و زبده که توانایی دارند؛ در مجامع بین المللی کرسی بگیرند و ما هم باید از آنها پشتیبانی کنیم. در آسیا و جهان قابلیت خوبی داشتیم و در حال حاضر قصد داریم که فضای گذشته را دوباره تکرار کنیم تا مجموعه فدراسیون بوکس از این موضوع بهره مند شود.
برنامه ورزش و روابط بین الملل پنجشنبه 11 آبان کاری از گروه علوم ورزشی با رویکرد بررسی نقش دیپلماسی خارجی در ارتقای جایگاه ورزش به تهیه کنندگی فتانه سوزنده و با اجرای علی قلم سیاه از رادیو ورزش پخش شد. این برنامه ساعت 13:30 تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
ورزش و روابط بین الملل