ورزش و روابط بین الملل پنج شنبه از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

ورزش و روابط بین الملل

نگاهی به وضعیت فدراسیون قایقرانی در عرصه بین الملل ورزشی

برنامه ورزش و روابط بین الملل پنجشنبه 18 آبان ماه با حضور ناخدا غلامرضا امینی، رئیس فدراسیون قایقرانی و علی قلم سیاه، كارشناس ورزش به بررسی فعالیتهای فدراسیون قایقرانی در عرصه بین الملل و بهره گیری از قابلیت های طبیعی كشور جهت توسعه اقتصادی

1396/08/20
08:41

به گزارش رادیو ورزش؛ ناخدا غلامرضا امینی، رئیس فدراسیون قایقرانی پیرامون كرسی های بین المللی این فدراسیون اظهار كرد: درصورتیكه بتوانیم كرسی های ارزشی در آسیا و جهان كسب كنیم؛ مسابقات وارد كشور می شود و ما می توانیم از امكانات میزبانی نهایت استفاده را ببریم. فدراسیون قایقرانی دو كرسی خیلی خوب دارد كه یكی نائب رئیسی روئینگ آسیا و دیگری نماینده قاره آسیا در هیئت رئیسه فدراسیون جهانی است.
بعلاوه كرسی های دیگری نیز در اختیار داریم كه اگر این كرسی ها از روی دانش و زحمات بزرگان انتخاب شوند؛ ماندگار است و می توانیم در پیشبرد اهدافمان از آن بهره بگیریم.
در ضمن میزبانی مسابقات قهرمانی آبهای آرام و مسابقات كانوی آسیا در سال 2021 به ایران داده شده است.
علی قلم سیاه، كارشناس ورزش درخصوص بهره گیری از منابع طبیعی در مسیر توسعه اقتصادی ورزش همگانی بیان كرد: كشورهای جهان از منابع طبیعی خود در جهت جذب گردشگری ورزشی بخوبی ثروت افزوده ایجاد كرده اند و حتی با حداقل امكانات طبیعی به آن رسیده و در نهادهای مدنی تعریف كرده اند و بر آن نظارت دارند ولی این مردم هستند كه این كار را اجرا می كنند و اگر دولت ها بخواهند وارد این عرصه شوند؛ خیلی موفق نخواهند بود.
درحالیكه اگر مردم از حمایت و پشتیبانی معنی داری بهره مند شوند؛ می توانند این كار را به انجام برسانند. در مصر و در كنار رود نیل بیش از 100 باشگاه ورزش های آبی و تفریحی وجود دارد. در كشور ما قابلیت های طبیعی زیادی وجود دارد ولی ما آنها را به شكل قابلیت های معنی دار بین المللی تعریف نكرده و به نهادی های عموم واگذار نكرده ایم.
برنامه ورزش و روابط بین الملل پنجشنبه 18 آبان ماه كاری از گروه علوم ورزشی با رویكرد بررسی نقش دیپلماسی خارجی در ارتقای جایگاه ورزش به تهیه كنندگی فتانه سوزنده و با اجرای علی قلم سیاه از رادیو ورزش پخش شد. این برنامه ساعت 13:30 تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
ورزش و روابط بین الملل