ورزش و روابط بین الملل پنج شنبه از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

ورزش و روابط بین الملل

نگاهی به وضعیت فدراسیون قایقرانی در عرصه بین الملل ورزشی

برنامه ورزش و روابط بین الملل پنجشنبه 18 آبان ماه با حضور ناخدا غلامرضا امینی، رئیس فدراسیون قایقرانی و علی قلم سیاه، کارشناس ورزش به بررسی فعالیتهای فدراسیون قایقرانی در عرصه بین الملل و بهره گیری از قابلیت های طبیعی کشور جهت توسعه اقتصادی

1396/08/20
08:41

به گزارش رادیو ورزش؛ ناخدا غلامرضا امینی، رئیس فدراسیون قایقرانی پیرامون کرسی های بین المللی این فدراسیون اظهار کرد: درصورتیکه بتوانیم کرسی های ارزشی در آسیا و جهان کسب کنیم؛ مسابقات وارد کشور می شود و ما می توانیم از امکانات میزبانی نهایت استفاده را ببریم. فدراسیون قایقرانی دو کرسی خیلی خوب دارد که یکی نائب رئیسی روئینگ آسیا و دیگری نماینده قاره آسیا در هیئت رئیسه فدراسیون جهانی است.
بعلاوه کرسی های دیگری نیز در اختیار داریم که اگر این کرسی ها از روی دانش و زحمات بزرگان انتخاب شوند؛ ماندگار است و می توانیم در پیشبرد اهدافمان از آن بهره بگیریم.
در ضمن میزبانی مسابقات قهرمانی آبهای آرام و مسابقات کانوی آسیا در سال 2021 به ایران داده شده است.
علی قلم سیاه، کارشناس ورزش درخصوص بهره گیری از منابع طبیعی در مسیر توسعه اقتصادی ورزش همگانی بیان کرد: کشورهای جهان از منابع طبیعی خود در جهت جذب گردشگری ورزشی بخوبی ثروت افزوده ایجاد کرده اند و حتی با حداقل امکانات طبیعی به آن رسیده و در نهادهای مدنی تعریف کرده اند و بر آن نظارت دارند ولی این مردم هستند که این کار را اجرا می کنند و اگر دولت ها بخواهند وارد این عرصه شوند؛ خیلی موفق نخواهند بود.
درحالیکه اگر مردم از حمایت و پشتیبانی معنی داری بهره مند شوند؛ می توانند این کار را به انجام برسانند. در مصر و در کنار رود نیل بیش از 100 باشگاه ورزش های آبی و تفریحی وجود دارد. در کشور ما قابلیت های طبیعی زیادی وجود دارد ولی ما آنها را به شکل قابلیت های معنی دار بین المللی تعریف نکرده و به نهادی های عموم واگذار نکرده ایم.
برنامه ورزش و روابط بین الملل پنجشنبه 18 آبان ماه کاری از گروه علوم ورزشی با رویکرد بررسی نقش دیپلماسی خارجی در ارتقای جایگاه ورزش به تهیه کنندگی فتانه سوزنده و با اجرای علی قلم سیاه از رادیو ورزش پخش شد. این برنامه ساعت 13:30 تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
ورزش و روابط بین الملل