ورزش و روابط بین الملل پنج شنبه از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

ورزش و روابط بین الملل

پیشرفت های چشمگیر فدراسیون انجمن های ورزشی

برنامه ورزش و روابط بین الملل پنجشنبه 9 آذر با حضور محمد علیپور، رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی به بررسی عملکرد و فعالیتهای این فدراسیون اختصاص داشت.

1396/09/11
08:52

به گزارش رادیو ورزش؛ محمد علیپور، رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی پیرامون این فدراسیون بیان کرد: این فدراسیون 19 انجمن دارد که همگی در عرصه بین المللی فدراسیون جهانی دارند. ما به انجمن ها استقلال داده ایم تا فعالیتهای خود را انجام دهند و ما بیشتر کار حمایت و نظارت را برعهده داریم. بعلاوه هیئت انجمن های ورزشی در هر استان دایر است و علاقمندان می توانند به هیئت های سراسر کشور مراجعه و از رشته های آن استفاده کنند.
علیپور درخصوص موفقیت این فدراسیون در رشته های جدید و بخش بانوان اظهار کرد: ما در انجمن های جدید خیلی زود به نتیجه رسیده ایم. برای مثال در سال 79 رشته کبدی راه اندازی شد و هم اکنون در بخش زنان و مردان در سطح آسیا مدال طلا داریم. برای اولین بار رشته پاراگلایدر در مسابقات آسیایی جاکارتا وارد می شود و ما در این رشته حتما مدال می آوریم.
در این هفته در اسکی آب آسیا یکی از بانوان کشور طلا گرفت. در 8 ماه اول سال 10 مدال رسمی گرفتیم که 5 مدال را بانوان کسب کردند و این موضوع نشان دهنده توجه این فدراسیون به بخش بانوان است. جمعیت ورزشکاران فدراسیون ما از سال 95 نسبت به سال قبل 30 درصد رشد داشته که 25 درصد آن را خانم ها تشکیل می دهند. در ماه گذشته 2 دختر 15 ساله کشور در جام جهانی دارت طلا گرفتند.
علیپور در ادامه افزود: رشته های جدیدی مثل جهت یابی، فلوربال، جت اسکی، راگبی، کریکت، سافت بال و ... راه اندازی کرده ایم و باید اینگونه رشته ها را وارد عرصه بین الملل کنیم و مدال بیاوریم و نباید تنها روی چند رشته متمرکز باشیم که این کار از طریق انجمن ها صورت می گیرد. سال گذسته 25 اعزام بین المللی از طریق انجمن ها صورت گرفت که اسپانسر داشتند و بیش از 5 میلیارد آورده بهمراه داشت. مسابقات داخلی و لیگ داریم و حتی بازیکنان خارجی هم در تیم ها بازی می کنند.
وی در مورد مشکلات این فدراسیون و تامین منابع مالی گفت: متاسفانه وسایل و تجهیزات ورزشی در کشور تولید نمی شود. رایزنی هایی انجام شده که در این بخش سرمایه گذاری شود تا وسایل ورزشی در همه رشته ها در اختیار علاقمندان قرار گیرد. یک بخش از منابع مالی دولتی است که محدودیت دارد و بخشی دیگر شامل حامیان مالی می شود که 60 تا 70 درصد مشکلات توسعه رشته ها را برطرف می کنند. مشکل اصلی اینجاست که ما در آموزش و بهداشت سرانه داریم و این سرانه به ورزش هم باید اختصاص یابد تا سلامتی و نشاط جامعه افزایش پیدا کند.
برنامه ورزش و روابط بین الملل پنجشنبه 9 آذر کاری از گروه علوم ورزشی با رویکرد بررسی نقش دیپلماسی خارجی در ارتقای جایگاه ورزش به تهیه کنندگی فتانه سوزنده و با کارشناسی علی قلم سیاه از رادیو ورزش پخش شد. این برنامه ساعت 13:30 تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
ورزش و روابط بین الملل