ورزش و روابط بین الملل پنج شنبه از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

ورزش و روابط بین الملل

پیشرفت های چشمگیر فدراسیون انجمن های ورزشی

برنامه ورزش و روابط بین الملل پنجشنبه 9 آذر با حضور محمد علیپور، رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی به بررسی عملكرد و فعالیتهای این فدراسیون اختصاص داشت.

1396/09/11
08:52

به گزارش رادیو ورزش؛ محمد علیپور، رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی پیرامون این فدراسیون بیان كرد: این فدراسیون 19 انجمن دارد كه همگی در عرصه بین المللی فدراسیون جهانی دارند. ما به انجمن ها استقلال داده ایم تا فعالیتهای خود را انجام دهند و ما بیشتر كار حمایت و نظارت را برعهده داریم. بعلاوه هیئت انجمن های ورزشی در هر استان دایر است و علاقمندان می توانند به هیئت های سراسر كشور مراجعه و از رشته های آن استفاده كنند.
علیپور درخصوص موفقیت این فدراسیون در رشته های جدید و بخش بانوان اظهار كرد: ما در انجمن های جدید خیلی زود به نتیجه رسیده ایم. برای مثال در سال 79 رشته كبدی راه اندازی شد و هم اكنون در بخش زنان و مردان در سطح آسیا مدال طلا داریم. برای اولین بار رشته پاراگلایدر در مسابقات آسیایی جاكارتا وارد می شود و ما در این رشته حتما مدال می آوریم.
در این هفته در اسكی آب آسیا یكی از بانوان كشور طلا گرفت. در 8 ماه اول سال 10 مدال رسمی گرفتیم كه 5 مدال را بانوان كسب كردند و این موضوع نشان دهنده توجه این فدراسیون به بخش بانوان است. جمعیت ورزشكاران فدراسیون ما از سال 95 نسبت به سال قبل 30 درصد رشد داشته كه 25 درصد آن را خانم ها تشكیل می دهند. در ماه گذشته 2 دختر 15 ساله كشور در جام جهانی دارت طلا گرفتند.
علیپور در ادامه افزود: رشته های جدیدی مثل جهت یابی، فلوربال، جت اسكی، راگبی، كریكت، سافت بال و ... راه اندازی كرده ایم و باید اینگونه رشته ها را وارد عرصه بین الملل كنیم و مدال بیاوریم و نباید تنها روی چند رشته متمركز باشیم كه این كار از طریق انجمن ها صورت می گیرد. سال گذسته 25 اعزام بین المللی از طریق انجمن ها صورت گرفت كه اسپانسر داشتند و بیش از 5 میلیارد آورده بهمراه داشت. مسابقات داخلی و لیگ داریم و حتی بازیكنان خارجی هم در تیم ها بازی می كنند.
وی در مورد مشكلات این فدراسیون و تامین منابع مالی گفت: متاسفانه وسایل و تجهیزات ورزشی در كشور تولید نمی شود. رایزنی هایی انجام شده كه در این بخش سرمایه گذاری شود تا وسایل ورزشی در همه رشته ها در اختیار علاقمندان قرار گیرد. یك بخش از منابع مالی دولتی است كه محدودیت دارد و بخشی دیگر شامل حامیان مالی می شود كه 60 تا 70 درصد مشكلات توسعه رشته ها را برطرف می كنند. مشكل اصلی اینجاست كه ما در آموزش و بهداشت سرانه داریم و این سرانه به ورزش هم باید اختصاص یابد تا سلامتی و نشاط جامعه افزایش پیدا كند.
برنامه ورزش و روابط بین الملل پنجشنبه 9 آذر كاری از گروه علوم ورزشی با رویكرد بررسی نقش دیپلماسی خارجی در ارتقای جایگاه ورزش به تهیه كنندگی فتانه سوزنده و با كارشناسی علی قلم سیاه از رادیو ورزش پخش شد. این برنامه ساعت 13:30 تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
ورزش و روابط بین الملل