ورزش و روابط بین الملل پنج شنبه از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

ورزش و روابط بین الملل

تلاش كمیته ملی المپیك برای توسعه دیپلماسی ورزشی

برنامه ورزش و روابط بین الملل پنجشنبه 30 آذر با حضور شاهرخ شهنازی، دبیر كل كمیته ملی المپیك به تحلیل نقاط ضعف و قوت در عرصه دیپلماسی ورزشی كشور اختصاص داشت.

1396/10/03
08:53

به گزارش رادیو ورزش؛ شاهرخ شهنازی دبیر كل كمیته ملی المپیك پیرامون ویژگی های مدیران ورزشی در عرصه بین الملل ورزشی اظهار كرد: مدیران ورزشی كه در سطح ملی و بین المللی ارتباط برقرار می كنند؛ كارشان فراتر از شغل است. شغل با ابعاد محدودی تعریف می شود ولی كسی كه می خواهد در سطح بین المللی كار كند؛ باید با ویژگی ها و آموزش هایی فراتر از محدوده شغلی خود آشنا باشد. آشنایی با مناسبات، نحوه ارتباطات، استفاده از فرصتها، شناخت طرف مقابل و اشراف بر حساسیتها از جمله این موارد هستند.
شهنازی درخصوص لزوم آموزش سرپرستان و مدیران ورزشی برای حضور در عرصه بین الملل ورزشی بیان كرد: در طول سالهای گذشته همكاری های خوبی بین وزارت امور خارجه و وزارت ورزش برقرار شده كه این پتانسیل خوبی است. در وزارت خارجه شناخت خوبی نسبت به ورزش پیدا شده و مناسبات دیپلماتیك و استفاده از پتانسیل ورزش را بخوبی تعریف كرده اند. متقابلا ما هم باید از این پتانسیل استفاده كنیم. كار در سطح بین المللی نباید به دانسته های ما در ورزش محدود شود. در المپیك و بازی های آسیایی آیتم های زیادی وجود دارد كه در عملكرد ما تاثیرگذار است ولی خیلی از این فاكتورها جنبه ورزشی ندارند.
ما در صحنه بین المللی به دانش، تجربه و تجهیز احتیاج داریم. كسی كه سرپرست یك كاروان ورزشی می شود به آموزش های مختلفی نیاز دارد و در این رابطه پروتكل های متعددی وجود دارد. در این رابطه، كمیته ملی المپیك دوره های آموزشی برگزار می كند تا سرپرستان حرفه ای برای كاروان های ورزشی تربیت شوند.
برنامه ورزش و روابط بین الملل پنجشنبه 30 آذر كاری از گروه علوم ورزشی با رویكرد بررسی نقش دیپلماسی خارجی در ارتقای جایگاه ورزش به تهیه كنندگی فتانه سوزنده و با كارشناسی علی قلم سیاه از رادیو ورزش پخش شد. این برنامه ساعت 13:30 تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
ورزش و روابط بین الملل