از فوتبال چه خبر؟ همه روزها به جز جمعه‌ها از ساعت 16:00 به مدت 55 دقیقه

عبدی: اگر بازی امشب گره نخورد پرسپولیس برنده می‌شود/ انتخاب یحیی در خط دفاعی بازیكنانی با سرعت بالاست

حسین عبدی بازیكن و سرمربی سابق پرسپولیس در گفتگویی با برنامه "از فوتبال چه خبر" رادیو ورزش گفت: شاید به دلیل برد قبلی تیم آلومینیوم دیدار پرهیجانی را داشته اما اگر بازی امشب گره بخورد غیرقابل پیش‌بینی می‌شود.

1401/01/21
19:41

به گزارش رادیو ورزش؛ حسین عبدی بازیكن و سرمربی سابق پرسپولیس در گفتگویی با برنامه "از فوتبال چه خبر" رادیو ورزش درباره بازی امشب پرسپولیس و آلومینیوم اظهار داشت: آلومینیوم تنها تیمی بود كه توانست در دور رفت سرخپوشان را شكست دهد‌. بر همین اساس نسبت به بازی پرسپولیس نگاه ویژه‌ای داشته چرا كه از این برد خاطره شیرینی را دارد. از طرفی لیگ به جایی رسیده كه تقریبا همه یكدیگر را به خوبی می‌شناسند. هر دو تیم به لحاظ شناسایی نقاط ضعف و قوت، بازیكنان و حتی تعویض‌های احتمالی  شناخت خوبی از یكدیگر دارند.

وی افزود: شاید به دلیل برد بازی گذشته و خاطره این پیروزی، دیدار پر هیجانی را داشته باشیم اما از آن طرف پرسپولیس هم تیم بزرگی است. اگر با اختلاف امتیازی كه در جدول دارد، بتواند در جام حذفی خود را در فینال ببیند منطقی‌تر است. به نظر من بازی جام حذفی حساسیت، هیجان و یك نوع بازی خاصی است كه هر دو تیم از آن مطلع هستند.

هافبك اسبق پرسپولیس در ادامه گفت: تیم‌هایی كه با تمام وجود در برابر تیم‌های بزرگ بازی می‌كنند، غیرقابل پیش‌بینی هستند. اگر بازی گره نخورد باید پرسپولیس به راحتی پیروز میدان شود اما اگر گره بخورد بازی غیرقابل پیش‌بینی را شاهد خواهیم بود.

عبدی با اشاره به انتخاب‌های یحیی گل‌محمدی در قلب خط دفاعی خاطرنشان كرد: یحیی بازیكنانی كه بتوانند سرعت بیشتری داشته و در عقب زمین بازی‌سازی نمایند را استفاده خواهد كرد. اما در سال‌های گذشته تمام قدرت تیم پرسپولیس گل نخوردن و ثبات این تیم با تغییرات كوچك بود. امسال به دلیل تغییرات و جابه‌جایی تعدادی از بازیكنان باعث افت كیفیت مورد انتظار در برخی از بازی‌ها بودیم.

حسین عبدی از علت افت و خیز كیفیتی بازیكنان گفت: در قسمت دروازه‌بانی شاید دلایل این افت و خیزها موضوع فنی و روانی باشد. در اوایل فكر نمی‌كردم حامد لك به خوبی كار كند. اما هر چه جلوتر پیش رفت عملكرد بسیار خوبی را رقم زد. در حال حاضر هم علت افت این بازیكن را نمی‌دانم. مطمئنا بحث فنی یك بخشی از موضوع است و باید به لحاظ فنی هم او را آماده كرد چرا كه نباید چنین بازیكنانی را كنار بگذاریم. نوع استفاده از بازیكنان در تیم‌های بزرگ بستگی به لحاظ فیزیكی، روانی و ریكاوری این دو مورد دارد.

مربی سابق پرسپولیس در پاسخ به این سوال كه كنار گذاشتن مقطعی حامد لك می‌تواند شوك مثبتی برای او باشد، گفت: افرادی همچون من كه عمر خود را در این تیم سپری كردیم، دوستدار این هستیم كه پرسپولیس را در اوج ببینیم. اگر پیشكسوتان هم صحبتی می‌كنند از روی دلسوزی است. باید از تمام پتانسیل یك تیم در جهت پیشرفت آن استفاده كرد. كنار گذاشتن یك نفر آخرین مرحله است. امیدوارم این یك شوك مثبت باشد و حامد لك مجدد به اوج خود بازگردد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
از فوتبال چه خبر؟