از فوتبال چه خبر؟ همه روزها به جز جمعه‌ها از ساعت 16:00 به مدت 55 دقیقه

حیدری: باشگاه پرسپولیس محلی برای عكاسی بازیكنان شده/ تیم به راحتی بازیكنان خوب خود را حراج می‌كند/ یحیی را اذیت كردند

سپهر حیدری پیشكسوت تیم فوتبال پرسپولیس در گفتگویی یا رادیو ورزش از عملكرد و ناكامی سرخ‌پوشان در این فصل مطالبی را بیان كرد.

1401/02/27
19:32

به گزارش روابط عمومی رادیو ورزش؛ سپهر حیدری پیشكسوت تیم فوتبال پرسپولیس در گفتگویی با برنامه "از فوتبال چه خبر" در خصوص عملكرد و ناكامی پرسپولیس اظهار داشت: پرسپولیس امسال شرایط خوبی را نداشت. انواع ضربه‌ها به این تیم وارد شد. هر كاری كه توانستند انجام داده تا این تیم قهرمان نشود. از تكرار عدد شش هراس داشتند. برای بسته نشدن پنجره نقل و انتقالات، می‌توانستند كاری انجام دهند. به حساب بازیكنان خارجی پرسپولیس پول واریز كنند كه باز هم كاری نكردند. حتی لیست اول آقای گل‌محمدی را هم نگرفتند.

وی افزود: باشگاه یك مدت طولانی هیات مدیره و مدیرعامل نداشت. باشگاه پرسپولیس جایی همچون اتلیه عكاسی شده كه یك تعدادی از بازیكنان در آنجا عكس گرفته و پس از وارد كردن ضربه‌ به تیم و ایجاد بدهی‌های مختلف، جای خود را به شخص دیگری می‌دهند. یكی از دلایل قهرمانی همیشگی پرسپولیسی‌ها ثبات در بازیكن و كادر فنی بود. ولی در این یكی دو سال مثلث دفاعی سرخ پوشان یعنی احمد نوراللهی، شجاع خلیل زاده و كنعانی زادگان را به راحتی از دست دادند. باشگاه می‌توانست این بازیكنان را زودتر تمدید كند ولی این كار را انجام نداد. این بازیكنان باید در ابتدای فصل تمدید شوند‌ چرا كه اواخر فصل پیشنهادات بهتری برای آنان دارد. همه جای دنیا همین است.

بازیكن اسبق پرسپولیس ادامه داد: لیست اول گل محمدی را نگرفته و لیست 3 یا 4 را گرفتند. در این بازار اگر بازیكنی داشته باشید كه از 100، 80 باشد به سختی40 را كسب می‌كنید. هیچ كسی بازیكن خوب خود را به شخص دیگری نمی‌دهد. ولی پرسپولیس به راحتی بازیكنان خوب خود را حراج می‌كند. با این روند این قهرمانی مجدد تكرار نمی‌شود. حتی به جایی رسیده بود كه دیگر اجازه ورود به هواداران پرسپولیس را هم نمی‌دادند. در صورتیكه دیگر تیم‌ها این اجازه را داشتند. هواداران پرسپولیس 50 درصد توان این تیم هستند.

حیدری عملكرد ضعیف مدیریت این باشگاه را اینگونه ارزیابی كرد: در حال حاضر هم غیر از بزرگسالان، در آكادمی پرسپولیس هم یك مدیریت بسیار ضعیفی را از آقای درویش و بقیه می‌بینیم‌‌. با این روند ریشه پرسپولیس را می‌زنند. همچنین مهدی ترابی را هم در فصل گذشته و در بهترین زمان ممكن از دست داده و هیچ درآمدی كسب نكردیم. غیر از درآمد، حدود 40 الی 50 میلیون نفر با این تیم زندگی می‌كنند. جایگزین بازیكنان و موارد دیگر باید برنامه‌ریزی شود. این فصل هنوز تمام نشده آیا فكری شده كه اگر آقای ایكس نماند چه كسی جایگزین او شود؟ آیا بودجه آن تامین شده است؟ اگر پیش‌پرداخت بازیكنان آماده نباشد اصلا در تیم حضور پیدا نمی‌كنند.

پیشكسوت پرسپولیس با بیان اینكه ساختمان‌های دو تیم پایتخت در شان آنان نیست، گفت: متاسفانه وقتی برای اولین بار به باشگاه میروید انگار كه اشتباه رفته و وارد یك شركت معمولی شدید. اگر باشگاه ذوب آهن را ببینید دارای یك زمین خوب، دفتر بزرگ و یك ورودی زیبا است. این دو تیم به دلیل اینكه منبع‌شان در یك جاست و اگر بحث خصوصی‌سازی را  انجام می‌دادند این مشكلات رخ نمیداد. اكثرا دوستان‌شان را در منصب‌های باشگاه‌های پایتخت قرار می‌دهند.

سپهر حیدری با اشاره به عملكرد و رفتار گل محمدی و كادر فنی خاطرنشان كرد: وقتی تیمی نتیجه نگیرد قطعا كادر فنی هم اشتباهاتی را داشته است. گل‌محمدی چون بسیار فرد محجوبی است انتظار رفتار دیگری را از او نداریم. اوایل نیم فصل دوم به حدی فشار روی او زیاد شد كه شاهد یكسری از رفتارها، از او بودیم. بسته شدن پنجره نقل و انتقالات، عدم پرداخت هزینه بازیكنان و اشتباهات داوری به نفع تیم مقابل از جمله این فشارها بود. یك زمانی در جریان دربی از كوره در رفت و كسانی كه در كنارش بودند، نباید اجازه چنین رفتاری را می‌دادند. چرا كه هم به یحیی گل محمدی و هم به تیم ضربه زدند. اگر او از ابتدای فصل مثل سایر مربیان كلی سر و صدا می‌كرد شاید شاهد این اتفاقات نبودیم. حتی این رفتارها تمركز یحیی و تیم را هم بر هم زد.

او در خاتمه گفت: یحیی را بسیار اذیت كردند. بازیكنان خوبش را به راحتی از تیم جدا می‌كردند. این‌ها همه دلایلی است كه یك مربی به لحاظ روحی آشفته می‌شود‌. نباید فراموش كنیم كه همین شخص، پرسپولیس را تا فینال آسیا رساند و دو قهرمانی برای این تیم كسب كرد. طبیعی است كه همه تیم‌ها نمی‌توانند همه فصل‌ها قهرمان باشند. نیمی از تیم و بهترین بازیكنان تاثیرگذار در زمان قهرمانی مصدوم بودند. نبود سید جلال حسینی، عیسی آل كثیر، امید عالیشاه، وحید امیری از افراد تاثیرگذار این تیم بودند. ابزار یك مربی بازیكنانش است. من فكر می‌كنم گل‌محمدی و هواداران تیم را بسیار اذیت كردند. ولی باز هم او بی اشتباه نبود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
از فوتبال چه خبر؟