از فوتبال چه خبر؟ همه روزها به جز جمعه‌ها از ساعت 16:00 به مدت 55 دقیقه

آنالیز دربی 84

برنامه از فوتبال چه خبر؟ پنجشنبه 21 بهمن با حضور محمدرضا نظری پور، كارشناس و مدرس فوتبال به تحلیل دربی 84 اختصاص داشت.

1395/11/23
13:49

به گزارش رادیو ورزش؛ محمدرضا نظری پور، كارشناس و مدرس فوتبال پیرامون تحلیل بازی استقلال و آزادی در دربی 84 ام اظهار كرد: تیم پرسپولیس در بخش میانی خود مالكیت خوبی دارد و نیازی به هافبك دفاعی ندارد. از این نظر ممكن است مالكیت پرسپولیس بالا باشد و اجازه بازی سازی خط میانی را به استقلال ندهد. از آنجا كه خط فوروارد پرسپولیس بازیكنان تیم ملی هستند و خط میانی در صدور پاس به خط حمله خودش توفیق بالایی دارد؛ می تواند به دفعات بیشتری در منطقه دفاعی استقلال ظاهر شود.
تیم استقلال نیز مسیر خوبی را طی كرده و رشد مطلوبی داشته است. باور هم بازی به هم بازی، مربی به بازیكنان و بازیكنان به مربی، احساسی قوی در استقلال بوجود آورده است. جوانان استقلال به این خودباوری رسیده اند كه میزان دوندگی خود را در سطح 120 دقیقه همانطور كه در مقابل السعد داشتند بالا ببرند و هافبك فانتزی و بازی ساز پرسپولیس را از كار بیندازند.
در این دربی استقلال باید شروع دفاع را در ابتدای نیمه خودی بیاندازد چون بازیكنان پرسپولیس علاقه ای به پاس های طولی و بلند ندارند و پاس های در عمق می دهند. درنتیجه از خط یك سوم میانی شروع دفاع نفر به نفر انجام می دهد چون اگر جلو رود ممكن است انرژی بر باشد و دقایق پایانی بازی به ضرر استقلال تمام شود. درضمن بازیكنان استقلال باید بازیكنان كلیدی پرسپولیس را در اطراف محوطه 18 قدم و در زمانی كه مالكیت با پرسپولیس است كنترل نماید. بعلاوه بازیكنان این تیم باید احساسات خود را كنترل كنند و هیاهوی تماشاچیان را بیشتر از منطق بازی خود احساس نكنند.
در دومین سال فعالیت مربی پرسپولیس، مدیریت باشگاه و هواداران اعتماد زیادی نسبت به برانكو دارند و در سال اول فعالیت منصوریان كار سختی برای استقلال تصور می شود ولی از لحاظ روانی هر دو تیم در شرایط خوبی هستند.
برنامه زنده "از فوتبال چه خبر" پنج شنبه 21 بهمن با اجرای حافظ كاظم زاده تقدیم شنوندگان شد. این برنامه ساعت 16:05 به مدت 55 دقیقه همه روزه (بجز جمعه ها) تقدیم دوستداران فوتبال می شود.

دسترسی سریع
از فوتبال چه خبر؟