از فوتبال چه خبر؟ همه روزها به جز جمعه‌ها از ساعت 16:00 به مدت 55 دقیقه

اكبر عباسی ملكی در گفتگو با رادیو ورزش: مبلغ عایدی سه باشگاه استقلال، پرسپولیس و تراکتور فاش شد

برنامه زنده "از فوتبال چه خبر؟" سه شنبه 9 اردیبهشت در گفتگو با اکبر عباسی ملکی، رئیس هیئت مدیره سابق باشگاه استقلال به توضیح درباره بیانیه باشگاه استقلال و متضرر شدن این باشگاه اختصاص داشت.

1399/02/09
18:33

به گزارش رادیو ورزش؛ باشگاه استقلال در رابطه با قراردادهایی که طی سالهای اخیر بسته شده بیانیه اعلام کرده و در بخشی از این بیانیه آمده بی تدبیری ها و سوء نیت ها چه بلاهایی را بر سر باشگاه آوار نکرده و چه معماهایی که در قراردادها نمایان نشده. شرکت ها، موسسات، فروشگاه ها و ... قراردادهایی را تحت عنوان کارگزار یا حامی مالی با باشگاه منعقد نموده اند که از سوی دستگاه های هشیار نظارتی و حسابرسی مغایرتهای قانونی و تخلف از قوانین و مقررات از آن محرز گردیده و در مجموع باشگاه استقلال در این بیانیه گفته است که حسابی متضرر شده است و این قراردادها بخوبی بسته نشده اند.
بخش عمده ای از این قراردادها در زمان اکبر عباسی ملکی به عنوان عضو هیئت رئیسه باشگاه استقلال بسته شده و یکی از بزرگترین قرادادهای حمایت های مالی در تاریخ فوتبال ایران با یکی از اپراتورهای تلفن همراه بسته شد.
اکبر عباسی ملکی، رئیس هیئت مدیره سابق باشگاه استقلال در اینباره گفت: قراردادی که در آن زمان با ایرانسل بسته شد؛ یکی از بزرگترین قراردادهای تاریخ حمایت های مالی بود و برای سه باشگاه استقلال، پرسپولیس و تراکتور بسته شد. این قرارداد بسیار شفاف بود. طرف مقابل استقلال بخشی نیمه دولتی بود و آنها بسیار شفاف عمل می کردند. سازمانهای نظارتی هم بر همه چیز نظارت داشتند و سهامداران آن هم وابسته به نظام بودند.
وی درباره مبلغی که هر باشگاه از حامی مالی عایدش می شد توضیح داد: قراردادی که بسته شد بر اساس سامانه هواداری بود و درصدها را این سامانه مشخص می کرد. سال اول 43 میلیارد تومان استقلال، 50 میلیارد تومان پرسپولیس و تراکتور 28 میلیارد تومان بود. سال دوم هم تورم به علاوه 5 ٪ بر قرارداد افزوده می شد. ایرانسل به تمام تعهداتش تا سال دوم که تقریبا تا آخر آن حضور داشتم عمل کرد و تمام این مبالغ وصول شد.
عباسی ملکی تصریح کرد: این اپراتور همیشه به تعهداتش عمل می کرد و اگر لازم بود مبلغی را از پیش می داد تا مشکل مالی نباشد. آن زمان تنها سالی بود که توانستیم بدهی های مانده از 10 سال پیش را هم بپردازیم.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده بخشی از برنامه "از فوتبال چه خبر؟" که شامل صحبت های اکبر عباسی ملکی، رئیس هیئت مدیره سابق باشگاه استقلال با رادیو ورزش است؛ باشید.
برنامه زنده "از فوتبال چه خبر؟" با اجرای امیرحسین طبرسی پخش شد. این برنامه ساعت 16:05 به مدت 55 دقیقه روزهای شنبه تا پنجشنبه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
از فوتبال چه خبر؟