از فوتبال چه خبر؟ همه روزها به جز جمعه‌ها از ساعت 16:00 به مدت 55 دقیقه

قلعه نویی: ركن قضایی بعد از اعتراض اول به بازیكن گابنی باید دستور موقت می‌داد/ باید مفصل‌هایم را عوض كنم

سرمربی تیم گل گهر سیرجان گفت: ركن قضایی چرا بعد از بازی اول بازیكن گابنی دستور موقت نداد و گذاشتند بعد از سه الی چهار بازی دستورشان را اعلام كردند.

1400/11/30
16:53

امیر قلعه نویی سرمربی تیم گل گهر سیرجان در گفت و گو با برنامه از فوتبال چه خبر؟ رادیو ورزش درباره كسر امتیاز از تیمش به دلیل استفاده از یك بازیكن غیرمجاز گابنی گفت: اگر سرمربی گل گهر سیرجان نبودم این مشكلات به وجود نمی‌آمد. ما در دادگاه الهی وجدانمان راحت است و هیچ اشتباهی انجام ندادیم. آنها هم می‌دانند. امیداورام تسویه حساب نبوده باشد.

وی ادامه داد: دو الی سه سوال دارم كه برای من جای تعجب است. یكی از سوالاتم این است كه گفتند این بازیكن این مشكل را دارد، اما چرا بعد از بازی اول دستور موقت ندادند. اگر اطلاعاتشان كامل نبود یك دستور موقت می‌دادند تا تعیین تكلیف شود. چرا گذاشتند بعد از سه الی چهار بازی اعلام كردند. شاید این مسائل به من برمی‌گردد.

قلعه نویی تاكید كرد: ما هیچ اشتباهی انجام ندادیم. ما نامه نگاری‌هایمان را انجام دادیم و بر اساس آن در روز سوم آذر به بازیكنمان بازی دادیم. چرا دوستان در ركن قضایی همان اوایل دستور موقت ندادند.

سرمربی گل گهر سیرجان اضافه كرد: خیلی از رای‌ها سه روزه می‌آید یعنی یك باشگاه شكایت كه می‌كند سه روز بعد جوابش را می‌گیرد. كمیته انضباطی می‌توانست دستور موقت بدهد. الان فلان باشگاه اعتراض می‌كند و سه روز بعد جوابش را می‌دهند، اما الان سوال من این است كه چرا گذاشتند بعد سه بازی به طور شفاهی گفتند این بازیكن را بازی ندهید خب می‌توانستند بعد بازی اول یك دستور موقت بدهند و تعیین تكلیف كنند كه اینها همگی جای سوال است.

وی بیان كرد: فراز و نشیب ما را از بیرون برای ما درست كردند، اما ما روند خود را ادامه می‌دهیم. بچه‌ها ما تلاش زیادی می‌كنند و بازی‌های زیبایی انجام می‌دهند. همین كه مردم ما را در فرودگاه و مكان‌های دیگر ما را می‌بینند و می‌گویند ما بعد از تیم مورد علاقه خود بازی‌های گل گهر را می‌بینیم من فكر می‌كنم ما به هدفهمایمان رسیدیم، اما شما در یك باغی به مدت یك سال نیم زحمت كشیده باشی یك روز در باغ را باز كنی و بببینی درختانت را آتش زدند. با ما این كار را كردند در صورتی كه خودشان می‌دانند ما هیچ تخلفی انجام ندادیم.

سرمربی گل گهر اضافه كرد: ما مراحل قانونی را رفتیم. حداقل این بود كه ركن قضایی می‌توانست یك دستور موقت بعد از اعتراض اول بدهد. حكم‌های همین چند هفته اخیر را ببینید امروز اعتراض می‌كنند به هفته نرسیده جواب اعتراض می‌آید.

قلعه نویی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینكه آیا انتخاب میرشاد ماجدی به عنوان سرپرست فدراسیون فوتبال باعث تغییر فضای فدراسیون می‌شود، گفت: قرار شد شما ورود نكنید. ما با همه دوست هستیم و احترام همه را داریم و امیدواریم هر كسی به این مملكت می‌آید حالا نه در فوتبال بلكه هر مدیری كه می‌آید هدفش خدمت به مردم باشد. ماجدی چند حسن خوب دارد یكی اینكه خودش فوتبالیست سطح بالایی بوده و فكر می‌كنم در قهرمانی آسیا با ما بود. تحصیلات آكادمیك دارد و لایه زیرین مدیریت را تجربه كرده است كاری كه در كشورهای بزرگ دنیا انجام می‌شود.

سرمربی گل گهر افزود: برای گذراندن یك دوره به لوركوزن رفتم كه مدیر این باشگاه بیست الی سی سال در بدنه باشگاه بود. میرشاد ماجدی هم در بیست سال گذشته در بدنه مدیریت بوده است. در كمیته جوانان، آموزش و در تایلند فعالیت‌های خوبی داشته و ورزشی و فوتبالی است و امیدوارم بتواند خدمت كند.

وی گفت: پس از انقلاب اسلامی چه در دوره نوآموز، مصطفوی و دادكان هر كسی كه از بدنه فوتبال آمده چون فوتبالی بوده عملكردش خوب بوده است نه اینكه بقیه خوب نبوده‌اند، اما آنكه خاك فوتبال را خورده و فشارهای داخل و بیرون زمین را تحمل كرده و بر كرسی مدیریت می‌نشیند با تمام وجود مسائل را حس می‌كند. شاید یك آدم سیاسی و نظامی این حس را درك و تجربه نداشته باشد.

قلعه نویی اظهار كرد: باید از عزیزی خادم هم تشكر كنیم. در شرایط بدی فوتبال را تحویل گرفت و تلاش و كمك كرد، اما یكسری اتفاقاتی افتاد كه به مدیریتش ضربه زد.

وی با بیان اینكه هنوز به ماجدی پیام تبریك نداده است، گفت: معمولا با كسانی كه در راس كار هستند زیاد كار ندارم.

سرمربی گل گهر تصریح كرد: زیرساخت‌ها را درست نكردیم و دائم دروغ گفتیم و در آخر استقلال و پرسپولیس از آسیا حذف شدند و الان ناراحت هستیم كه چرا این اتفاق افتاده است. این اتفاق باید از سنوات گذشته می‌افتاد حالا دوستان رفتند لابی كردند. چه اشكالی داشت 15 الی بیست سال پیش این مشكلات را اساسی حل می‌كردیم. نیاییم صورت مسئله را پاك كنیم و به مردم دروغ بگوییم و با احساسات و عواطف مردم بازی كنیم. الان فوتبال بخش اعظمی از زندگی مردم به ویژه در بین جوانان است.

قلعه نویی درباره اضافه وزنش گفت: من تا كنون 12 بار عمل كردم و حالا باید جفت مفصل‌هایم را عوض كنم. وقتی به سن شصت الی هفتاد سال برسم باید این عمل را انجام دهم چون تعویض مفصل تاریخ مصرف دارد. ما 10 الی 15 سل اول نداشتیم بخوریم. 10 الی 15 سال دوم هم بازی می‌كردیم و نمی‌توانستیم بخوریم حالا بگذار این آخرها را بخوریم.

وی در پایان ضمن تشكر از شبكه رادیویی ورزش تصریح كرد: حسن رادیو ورزش این است كه دغدغه‌های ورزش را می‌گوید و مدیران را به فكر وادار می‌كرد. قبلا این صدا نبود. صدای رادیو ورزش باعث شد تا خیلی از آسیب‌ها، مشكلات و انحرافات در ورزش ما كمتر شود.

برنامه از فوتبال چه خبر؟ هر روز ساعت 16 به غیر از جمعه‌ها از رادیو ورزش موج FM ردیف 92 مگاهرتز پخش می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
از فوتبال چه خبر؟