ورزش و نوجوان جمعه از ساعت 15:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش و نوجوان

نگاهی به سوابق ورزشی مهرو كمرانی

برنامه "ورزش و نوجوان" جمعه 12 آبان، در گزارشی با مهرو كمرانی، پیشكسوت و سرمربی تیم ملی تكواندو، پیرامون فعالیت های ورزشی وی از دوران نوجوانی تا به اكنون گفتگو كرد.

1396/08/13
08:16

به گزارش رادیو ورزش؛ مهرو كمرانی، پیشكسوت و سرمربی تیم ملی تكواندو، درباره چگونگی ورود خود به رشته ورزشی تكواندو اظهار كرد: من از 4 سالگی ورزش ژیمناستیك را شروع كردم؛ پس از آن در 9 سالگی وارد ورزش تكواندو شدم. با توجه به روحیه ای كه داشتم، همیشه ورزش انفرادی را انتخاب می كردم. زمانیكه در ژیمناستیك فعال بودم، برای نمایش ژیماستیك در جشنواره ای شركت كردیم كه در آنجا ورزشكاران رزمی حركت زدند و از آنجا بنده به ورزش تكواندو علاقه مند شدم. از خانواده ام خواستم كه اجازه بدهند در رشته تكواندو كار كنم. ابتدا پدرم با پیشنهادم مخالفت كرد و معتقد بود دختران باید ورزشهای ظریف انجام دهند؛ اما وقتی علاقه من را دید، پذیرفت كه این ورزش را انتخاب كنم.
وی، تأكید كرد: این موضوع بسیار مهم است كه ورزشكاران و خانواده هایشان به علایق آنها توجه كنند؛ اینكه تمایل به ورزش انفرادی یا تیمی دارند، بسیار مهم است. به نظرم علاقه و پشتكار عامل موفقیت افراد در هر كاری است.
كمرانی ادامه عنوان كرد: تا سن 19 سالگی به صورت حرفه ای به تكواندو پرداختم و از سن 17 سالگی مربی شدم. آن زمان ورزش تكواندو گسترده نبود و تعداد پیشكسوتان كم بودند. با توجه به اینكه من ملی پوش بودم، اجازه دادند كه زیر نظر مربی ام و به صورت كارآموزی كلاس داری كنم. تا چند سال پس از مربیگری ورزش تكواندو هم ادامه دادم؛ اما به دلیل آسیب دیدگی كه داشتم، مجبور شدم بازیگری تكواندو را كنار بگذارم.
سرمربی تیم ملی تكواندو، افزود: با توجه به علاقه ای كه به ورزش داشتم، در رشته تربیت بدنی تا مدرك فوق لیسانس پیش رفتم. من همچنین در رشته سنگنوردی و دو و میدانی كار می كردم. در دانشگاه دونده 200 متر و بسكتبالیست بودم.
برنامه ورزش و نوجوان، با ارائه آخرین اخبار و رویدادهای ورزش حوزه نوجوانان، هر جمعه از ساعت 12:30 به مدت یك ساعت از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش و نوجوان