جهان ورزش (همگانی) پنج شنبه از ساعت 15:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (ورزش هاي همگاني)

اسبقیان اعلام كرد؛ اعزام 147 ورزشكار جانباز و معلول به مسابقات پاراآسیایی هانگژو

رئیس فدراسیون جانبازان و معلولان گفت: 147 ورزشكار و همراه در رشته‌های والیبال نشسته، بسكتبال با ویلچر، دوومیدانی، وزنه برداری، شنا، بوچیا و تیراندازی به مسابقات پاراآسیایی هانگژو اعزام می‌شوند.

1402/07/05
08:29

محمدشروین اسبقیان، رئیس فدراسیون جانبازان و معلولان در گفت و گو با رادیو ورزش در خصوص اردوی مشترك تیم‌های ملی والیبال نشسته مردان و زنان ایران با روسیه اظهار كرد: برنامه‌ریزی شده بود تیم ملی والیبال نشسته ما پیش از حضور در مسابقات پاراآسیایی هانگژو، مسابقات تداركاتی داشته باشد. با توجه به اینكه تیم ملی والیبال نشسته مردان روسیه نایب قهرمان مسابقات پارالمپیك توكیو است، با هماهنگی روابط بین الملل وزارت ورزش از این تیم دعوت شد تا برای برگزاری یك اردوی مشترك به ایران بیاید همچنین پس از حضور موفق تیم ملی والیبال نشسته زنان ایران در رقابت‌های قزاقستان برای كسب تجربه این تیم، از تیم ملی والیبال نشسته زنان روسیه هم برای حضور در ایران دعوت شد.

وی افزود: رضایی، سرمربی تیم ملی والیبال نشسته، برای محك زدن بازیكنان و به دست آوردن آرایش تیمی، در تركیب تیمش از چهره های جدید و جوان هم استفاده می‌كند و این مسئله برای آینده والیبال نشسته ما و پیشبرد اهدافی كه در پارالمپیك پاریس دنبال می كنیم اثرگذار است.

اسبقیان درباره دیگر اردوهای در حال برگزاری بیان كرد: در بازدیدی كه من از اردوهای دوومیدانی و بسكتبال با ویلچر داشتم، ورزشكاران حاضر در آنها از شرایط اردو راضی بودند. آقای هاشمی به احتمال زیاد روز پنجشنبه از اردوهای تیم ملی بسكتبال با ویلچر خانم‌ها و وزنه برداری آقایان در محل كمپینگ تیم‌های ملی در فدراسیون بازدید خواهد كرد.

وی اضافه كرد: اردوهای متصل به اعزام پس از یك استراحت كوتاه از چند روز آینده آغاز خواهد شد.

اسبقیان در خصوص پیش بینی خود از تعداد مدال‌هایی كه در بازی‌های پاراآسیایی به دست خواهد آمد، اعلام كرد: پیش بینی امتیاز و كسب مدال در میادین ورزشی سخت است، اما با حمایت كمیته ملی پارالمپیك، ورزشكاران ما با آمادگی كامل اعزام می‌شوند و با دست پر برمی‌گردند.

رئیس فدراسیون جانبازان و معلولان در مورد تعداد ورزشكارانی كه در مسابقات آسیایی هانگژو حضور خواهند داشت، تصریح كرد: بالغ بر 350 ورزشكار در كاروان اعزامی به مسابقات آسیایی حضور دارند كه از این تعداد، 147 نفر مربوط به فدراسیون جانبازان و معلولان در رشته‌‌های والیبال نشسته، بسكتبال با ویلچر، دوومیدانی، وزنه برداری، شنا، بوچیا و تیراندازی هستند.

دسترسی سریع
ورزش ایران (ورزش های همگانی)