دانشکده حقوق ورزشی یك شنبه از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

ورزش در آينه قانون

جای خالی حرفه ای گری در فوتسال کشور


برنامه "ورزش در آینه قانون" یکشنبه 11 آذر، با حضور کاظم سلیمانی، دبیر سازمان لیگ فوتسال، به موضوع حرفه ای گری در فوتسال اختصاص داشت.

1397/09/12
08:48


به گزارش رادیو ورزش؛ کاظم سلیمانی، دبیر سازمان لیگ فوتسال، در خصوص بحث حرفه ای گری در فوتسال اظهار داشت: ما حدود 2 سال است این هدف را دنبال می کنیم که بحث حرفه ای گری را در باشگاه ها پیاده کنیم. متأسفانه در باشگاه ها هنوز بحث حرفه ای گری ایجاد نشده است؛ ساختارهای لازم وجود ندارد و مسائل مالی و اداری آنها هنوز مطرح نشده است. زمانیکه این مسائل مطرح شود، می توانیم حقوق باشگاه ها و افراد را بررسی کنیم.
وی، در ادامه گفت: با توجه به اینکه باشگاه های ما قهرمان آسیاها هستند و تیم ملی کشورمان قهرمان آسیاها و سوم جهان است، قطعاً باید باشگاه هایمان به سمت حرفه ای گری بروند. متأسفانه تا به اکنون زیرساختهای خوبی در فوتسال وجود ندارد. مکان های خاصی برای فوتسال و باشگاه های ما وجود ندارد. اگر باشگاه های ما تا سال 2019 این مسئله را جای نیاندازند، سال آینده قهرمان باشگاه های ما را حتی در مسابقات AFC هم راه نخواهند داد. بنابراین توصیه ما بر این است که باشگاه ها از همین اکنون به دنبال روند حرفه ای گری بروند.
دبیر سازمان لیگ فوتسال، تصریح کرد: ما چندین جلسه با مدیران و سرپرستان باشگاه ها برگزار کردیم و توصیه کردیم که به مواردی توجه کنند؛ از جمله اینکه گزارشی از مالکیت یا اجاره نامه سالن های ورزشی خود را از طریق اداره کل ورزش یا آموزش و پرورش تهیه کرده و در اختیار ما قرار دهند. بحث دیگری که مطرح شد، بحث امور مالی بود. متأسفانه باشگاه ها تا به الان امور مالی منسجمی و قراردادهای شفافی برای ما تنظیم نکرده اند. حتی نفرات نیروی اداری خود را به ما معرفی نکرده اند.
سلیمانی، افزود: بحث دیگری که در این نشست عنوان شد، مسئله حقوقی بود. متأسفانه هنوز باشگاه ها نماینده حقوقی مجزایی برای ما تعریف نکرده اند. تا به اکنون فقط باشگاه گیتی پسند و مس سونگون از 14 تیم لیگ برتری برای ما این ساختار را تعریف کرده اند. انشالله بعد از ایجاد زیرساخت ها به دنبال مسائل حقوق ورزشی خواهیم رفت که آن هم آیین نامه خاص خود را دارد.
برنامه ورزش در آینه قانون، با اجرای زهرا محمودوند، یکشنبه ها ساعت 13:30 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش در آینه قانون