دانشكده حقوق ورزشی یك شنبه از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

ورزش در آينه قانون

جای خالی حرفه ای گری در فوتسال كشور


برنامه "ورزش در آینه قانون" یكشنبه 11 آذر، با حضور كاظم سلیمانی، دبیر سازمان لیگ فوتسال، به موضوع حرفه ای گری در فوتسال اختصاص داشت.

1397/09/12
08:48


به گزارش رادیو ورزش؛ كاظم سلیمانی، دبیر سازمان لیگ فوتسال، در خصوص بحث حرفه ای گری در فوتسال اظهار داشت: ما حدود 2 سال است این هدف را دنبال می كنیم كه بحث حرفه ای گری را در باشگاه ها پیاده كنیم. متأسفانه در باشگاه ها هنوز بحث حرفه ای گری ایجاد نشده است؛ ساختارهای لازم وجود ندارد و مسائل مالی و اداری آنها هنوز مطرح نشده است. زمانیكه این مسائل مطرح شود، می توانیم حقوق باشگاه ها و افراد را بررسی كنیم.
وی، در ادامه گفت: با توجه به اینكه باشگاه های ما قهرمان آسیاها هستند و تیم ملی كشورمان قهرمان آسیاها و سوم جهان است، قطعاً باید باشگاه هایمان به سمت حرفه ای گری بروند. متأسفانه تا به اكنون زیرساختهای خوبی در فوتسال وجود ندارد. مكان های خاصی برای فوتسال و باشگاه های ما وجود ندارد. اگر باشگاه های ما تا سال 2019 این مسئله را جای نیاندازند، سال آینده قهرمان باشگاه های ما را حتی در مسابقات AFC هم راه نخواهند داد. بنابراین توصیه ما بر این است كه باشگاه ها از همین اكنون به دنبال روند حرفه ای گری بروند.
دبیر سازمان لیگ فوتسال، تصریح كرد: ما چندین جلسه با مدیران و سرپرستان باشگاه ها برگزار كردیم و توصیه كردیم كه به مواردی توجه كنند؛ از جمله اینكه گزارشی از مالكیت یا اجاره نامه سالن های ورزشی خود را از طریق اداره كل ورزش یا آموزش و پرورش تهیه كرده و در اختیار ما قرار دهند. بحث دیگری كه مطرح شد، بحث امور مالی بود. متأسفانه باشگاه ها تا به الان امور مالی منسجمی و قراردادهای شفافی برای ما تنظیم نكرده اند. حتی نفرات نیروی اداری خود را به ما معرفی نكرده اند.
سلیمانی، افزود: بحث دیگری كه در این نشست عنوان شد، مسئله حقوقی بود. متأسفانه هنوز باشگاه ها نماینده حقوقی مجزایی برای ما تعریف نكرده اند. تا به اكنون فقط باشگاه گیتی پسند و مس سونگون از 14 تیم لیگ برتری برای ما این ساختار را تعریف كرده اند. انشالله بعد از ایجاد زیرساخت ها به دنبال مسائل حقوق ورزشی خواهیم رفت كه آن هم آیین نامه خاص خود را دارد.
برنامه ورزش در آینه قانون، با اجرای زهرا محمودوند، یكشنبه ها ساعت 13:30 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش در آینه قانون