دانشکده حقوق ورزشی یك شنبه از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

ورزش در آينه قانون

سطح پایین دانش حقوق ورزشی و نبود شفاف سازی در قراردادها

برنامه "ورزش در آینه قانون" یکشنبه 18 آذر، با کاظم سلیمانی، دبیر سازمان لیگ فوتسال، در ارتباط با استانداردسازی حقوق ورزشی در فوتسال به گفتگو پرداخت.

1397/09/19
14:42

به گزارش رادیو ورزش؛ کاظم سلیمانی، دبیر سازمان لیگ فوتسال، در خصوص استانداردسازی حقوق ورزشی در فوتسال کشور اظهار داشت: متأسفانه سطح دانش حقوق ورزشی پایین است و باید این سطح را در بین مربیان، مدیران باشگاه ها و تیم ها افزایش دهیم. در تنظیم قراردادها بسیاری از باشگاه ها اطلاعات قراردادی ندارند. اطلاعات عمومی بازیکنان باشگاه ها در رابطه با نحوه تنظیم قرارداد و حق و حقوقشان صفر است و یک نماینده حقوقی ثابتی در باشگاه ها وجود ندارد که اگر یک بازیکن بخواهد حق و حقوقش را بگیرد، اطلاعات اولیه ای به او ارائه شود.
دبیر سازمان لیگ، تصریح کرد: زیرساختها اگر اصلاح شود، بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد. زیرساخت ها شامل: فرهنگ سازی، سطح آموزش مربیان، سطح آموزش مدیران و بحث قراردادها و حقوق ورزشی است.
وی، در خصوص مشکل برخی بازیکنان در تنظیم قراردادها عنوان کرد: باشگاه ها اگر یک مقدار صداقت داشته باشند، هم به نفع خودشان است و هم به نفع بازیکن. متأسفانه ما غیر از 2،3 باشگاه که اداری هستند، در باشگاه ها شفاف سازی نداریم به خاطر همین مسئله بسیاری از بازیکنان ضرر و زیان می بینند. قراردادهایی که تنظیم و به سازمان لیگ ارسال می شوند، شفاف سازی نشده اند. در مواردی دیده می شود بازیکنی که می خواهد فسخ قرارداد بگیرد، به خاطر عدم شفاف سازی باشگاه ها قرارداد را فسخ نمی کنند و مشکلات عدیده ای وجود دارد. بحث شفاف سازی در باشگاه ها برای ما بسیار مهم است و انشالله پیگیری این بحث به زودی شروع خواهد شد.
سلیمانی، خاطرنشان کرد: کمیته ای به نام کمیته وضعیت بازیکنان هم در استان ها و هم در فدراسیون فوتبال وجود دارد و درصورتیکه بازیکنان در رابطه با قرارداد به مشکل برخورد کنند، می توانند به هیأت فوتبال استان خود مراجعه کنند و اگر آنجا کار به درستی اصلاح نشد، می توانند درخواست کنند که مسئله از طریق سازمان لیگ به کمیته وضعیت بازیکنان در فدراسیون ابلاغ شود تا مسائل حقوقی شان در این کمیته پیگیری شود.
دبیر سازمان لیگ فوتسال، اضافه کرد: به نظر بنده اگر کمیته وضعیت بازیکنان در این زمینه آموزش های متعددی به هیأت ها و باشگاه ها ارائه دهد و آیین نامه خاصی در اختیار باشگاه ها و هیأت ها قرار بگیرد که بازیکنان به سهولت به آنها دسترسی داشته باشند، می توانند خیلی از معضلات و مشکلات را رفع کنند.
برنامه ورزش در آینه قانون، با اجرای زهرا محمودوند، یکشنبه ها ساعت 13:30 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش در آینه قانون