دانشكده حقوق ورزشی یك شنبه از ساعت 13:35 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

ورزش در آينه قانون

سطح پایین دانش حقوق ورزشی و نبود شفاف سازی در قراردادها

برنامه "ورزش در آینه قانون" یكشنبه 18 آذر، با كاظم سلیمانی، دبیر سازمان لیگ فوتسال، در ارتباط با استانداردسازی حقوق ورزشی در فوتسال به گفتگو پرداخت.

1397/09/19
14:42

به گزارش رادیو ورزش؛ كاظم سلیمانی، دبیر سازمان لیگ فوتسال، در خصوص استانداردسازی حقوق ورزشی در فوتسال كشور اظهار داشت: متأسفانه سطح دانش حقوق ورزشی پایین است و باید این سطح را در بین مربیان، مدیران باشگاه ها و تیم ها افزایش دهیم. در تنظیم قراردادها بسیاری از باشگاه ها اطلاعات قراردادی ندارند. اطلاعات عمومی بازیكنان باشگاه ها در رابطه با نحوه تنظیم قرارداد و حق و حقوقشان صفر است و یك نماینده حقوقی ثابتی در باشگاه ها وجود ندارد كه اگر یك بازیكن بخواهد حق و حقوقش را بگیرد، اطلاعات اولیه ای به او ارائه شود.
دبیر سازمان لیگ، تصریح كرد: زیرساختها اگر اصلاح شود، بسیاری از مشكلات برطرف خواهد شد. زیرساخت ها شامل: فرهنگ سازی، سطح آموزش مربیان، سطح آموزش مدیران و بحث قراردادها و حقوق ورزشی است.
وی، در خصوص مشكل برخی بازیكنان در تنظیم قراردادها عنوان كرد: باشگاه ها اگر یك مقدار صداقت داشته باشند، هم به نفع خودشان است و هم به نفع بازیكن. متأسفانه ما غیر از 2،3 باشگاه كه اداری هستند، در باشگاه ها شفاف سازی نداریم به خاطر همین مسئله بسیاری از بازیكنان ضرر و زیان می بینند. قراردادهایی كه تنظیم و به سازمان لیگ ارسال می شوند، شفاف سازی نشده اند. در مواردی دیده می شود بازیكنی كه می خواهد فسخ قرارداد بگیرد، به خاطر عدم شفاف سازی باشگاه ها قرارداد را فسخ نمی كنند و مشكلات عدیده ای وجود دارد. بحث شفاف سازی در باشگاه ها برای ما بسیار مهم است و انشالله پیگیری این بحث به زودی شروع خواهد شد.
سلیمانی، خاطرنشان كرد: كمیته ای به نام كمیته وضعیت بازیكنان هم در استان ها و هم در فدراسیون فوتبال وجود دارد و درصورتیكه بازیكنان در رابطه با قرارداد به مشكل برخورد كنند، می توانند به هیأت فوتبال استان خود مراجعه كنند و اگر آنجا كار به درستی اصلاح نشد، می توانند درخواست كنند كه مسئله از طریق سازمان لیگ به كمیته وضعیت بازیكنان در فدراسیون ابلاغ شود تا مسائل حقوقی شان در این كمیته پیگیری شود.
دبیر سازمان لیگ فوتسال، اضافه كرد: به نظر بنده اگر كمیته وضعیت بازیكنان در این زمینه آموزش های متعددی به هیأت ها و باشگاه ها ارائه دهد و آیین نامه خاصی در اختیار باشگاه ها و هیأت ها قرار بگیرد كه بازیكنان به سهولت به آنها دسترسی داشته باشند، می توانند خیلی از معضلات و مشكلات را رفع كنند.
برنامه ورزش در آینه قانون، با اجرای زهرا محمودوند، یكشنبه ها ساعت 13:30 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش در آینه قانون