ورزش و روستا سه شنبه از ساعت 23:00 به مدت 15دقیقه

رادیو ورزش

ورزش و روستا

فعالیت ها و اقدامات هیئت ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی استان زنجان

برنامه ورزش و روستا سه شنبه 18 مهر با حضور ارفعی، دبیر هیئت ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی استان زنجان به بررسی اقدامات این هیئت در توسعه ورزش روستایی پرداخت.

1396/07/19
13:37

به گزارش رادیو ورزش؛ ارفعی، دبیر هیئت ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی استان زنجان پیرامون زیرساخت ها و امكانات ورزش روستایی در سطح استان زنجان اظهار كرد: روستاهای ما دارای امكانات تفریحی خیلی كمی هستند یا اصلا امكاناتی ندارند ولی روستائیان دارای زمان آزاد بسیار زیادی هستند. چون در روستاهای استان زنجان، جوانان 6 ماه از سال كشاورزی می كنند و 6 ماه دیگر سال بیكار هستند؛ بهترین راه برای پر كردن این زمان می تواند از طریق بازی های بومی و محلی باشد.
ما این بازی های را به 2 بخش تقسیم كرده ایم. بازی هایی كه در فضای آزاد انجام می شوند و بازی هایی كه در درون خانه ها انجام می گیرند.
روستاهای بالای 2500 خانوار ما دارای سالن ورزشی هستند و روستاهایی كه جمعیت كمتری دارند؛ یك روستا به عنوان روستای مركز انتخاب می شود و در آن سالن ورزشی ساخته و 5 تا 6 روستای اطراف از آن امكانات استفاده می كنند.
ارفعی درخصوص بودجه و امكانات این هیئت بیان كرد: متاسفانه بودجه ما اندك است ولی هیئت استان زنجان درآمد نسبتا خوبی دارد. بودجه سالانه ما بیشتر صرف خرید لوازم می شود. ما 8 شهرستان داریم كه این لوازم را به نسبت فعالیت بین این 8 شهرستان و مركز استان تقسیم می كنیم و آنها نیز این امكانات را بین دهستان ها و روستاهای تابعه خود پخش می كنند.
برنامه ورزش و روستا سه شنبه 18 مهر تولید گروه علوم ورزشی با اجرای بابك منفرد بود. این برنامه شب های سه شنبه ساعت 21:45 به مدت 15 دقیقه تقدیم علاقه مندان به موضوع ورزش در روستاها و بازی های بومی و محلی می شود.

دسترسی سریع
ورزش و روستا