ورزش و روستا سه شنبه از ساعت 23:00 به مدت 15دقیقه

رادیو ورزش

ورزش و روستا

مهدی شهر استان سمنان قطب بیس بال ایران

برنامه ورزش و روستا سه شنبه 2 آبان با حضور محمود علیزاده، رئیس هیئت ورزش های بومی محلی استان سمنان به موضوع بازی های محلی رایج در این استان پرداخت.

1396/08/03
08:00

به گزارش رادیو ورزش؛ محمود علیزاده، رئیس هیئت ورزش های بومی محلی استان سمنان پیرامون بازی های بومی محلی این استان اظهار كرد: استان سمنان قهرمانان خوبی در رشته هایی مثل چوگو، بیس بال و كشتی آلیش دارد كه از دل روستاهای استان سمنان برآمده اند. زمانی اكثریت بازیكنان بیس بال تیم ملی از منطقه مهدی شهر استان سمنان بودند و می توان مهدی شهر را قطب بیس بال ایران دانست.
منطقه فولاد محله و امیر آباد استان سمنان قهرمانان زیادی در رشته چوگو دارد. رشته چوگو مختص استان سمنان نیست ولی در این استان بیشتر به آن پرداخته می شود.
علیزاده درخصوص ورزش عشایری در استان سمنان توضیح داد: در گذشته جمعیت عشایری استان سمنان زیاد بود ولی در حال حاضر كاهش یافته است. بحث جشنواره عشایری نیز خیلی مورد استقبال قرار نگرفت چون هم جمعیت عشایری كم شده و هم خود ورزش مورد توجه قرار نگرفته است.
ما در مراسم سنتی شیردوشی عشایر كه در آن روز شیر دوشیده شده از گوسفندان به رایگان در اختیار مردم قرار می گیرد؛ جشنواره ای را برگزار كردیم و بحث موسیقی، آواها و بازی های بومی محلی را مطرح كردیم.
برنامه ورزش و روستا سه شنبه 2 آبان تولید گروه علوم ورزشی با اجرای بابك منفرد بود. این برنامه شب های سه شنبه ساعت 21:45 به مدت 15 دقیقه تقدیم علاقه مندان به ورزشهای روستاهایی و بازی های بومی و محلی می شود.

دسترسی سریع
ورزش و روستا