ورزش و روستا سه شنبه از ساعت 23:00 به مدت 15دقیقه

رادیو ورزش

ورزش و روستا

اولین دوره مسابقات شتردوانی بانوان در سیستان و بلوچستان

برنامه ورزش و روستا سه شنبه 30 آبان با حضور محمد امیر براهویی، رئیس هیئت ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی استان سیستان و بلوچستان به بررسی اقدامات این هیئت ورزشی اختصاص داشت.

1396/09/01
10:08

به گزارش رادیو ورزش؛ محمد امیر براهویی، رئیس هیئت ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی استان سیستان و بلوچستان پیرامون اقدامات این هیئت جهت توسعه ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی اظهار كرد: استان سیستان و بلوچستان قسمتی از مهد تمدن ایران زمین است و بهشت باستان شناسان نام دارد. در نتیجه در بحث بومی و محلی كه قسمتی از تمدن است؛ جایگاهی ویژه دارد.
ما بیش از 126 بازی بومی و محلی را در سطح استان شناسایی كرده ایم. بعلاوه در سال های اخیر رشد خوبی در بحث احیای بازی های بومی و محلی داشتیم. در سال گذشته 380 برنامه جشنواره بازی های بومی و محلی در سطح استان برگزار كردیم و موفق به كسب رتبه دوم فعالیتی در كشور شدیم. در 6 ماهه اول امسال نیز بیش از 280 برنامه اجرا كردیم كه در این زمینه رشد زیادی را شاهد بودیم.
در ضمن ارتباط خوبی هم با آموزش و پرورش داریم. حیاط مدارس را طوری طراحی كرده ایم كه دانش آموزان در زنگ تفریح بتوانند بازی های بومی و محلی مثل لی لی، وسطی و ... بازی كنند و این طرح به عنوان الگو مطرح شده است.
وی در ادامه افزود: اولین دوره مسابقات شتر دوانی بانوان در یكی از روستاهای شهرستان دلگان در اوایل ماه آینده برگزار خواهد شد و حضور مسئولان ملی را در این برنامه خواهیم داشت.
برنامه ورزش و روستا سه شنبه 30 آبان تولید گروه علوم ورزشی با اجرای بابك منفرد بود. این برنامه شب های سه شنبه ساعت 21:45 به مدت 15 دقیقه تقدیم علاقه مندان به موضوع ورزش در روستاها و بازی های بومی و محلی می شود.

دسترسی سریع
ورزش و روستا