ورزش و روستا سه شنبه از ساعت 23:00 به مدت 15دقیقه

رادیو ورزش

ورزش و روستا

ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان مركزی

برنامه ورزش و روستای سه شنبه 28 آذر با حضور رحمانی، مسئول كمیته آموزش ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان مركزی به بررسی اقدامات انجام شده جهت توسعه بازی های بومی و محلی این استان پرداخت.

1396/09/29
09:13

به گزارش رادیو ورزش؛ رحمانی، مسئول كمیته آموزش ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان مركزی درخصوص اقدامات انجام شده جهت توسعه بازی های بومی محلی این استان اظهار كرد: كمیته آموزش هیئت ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان مركزی قصد دارد كه با احیا و آموزش بازی های بومی محلی به جامعه مد نظر كه اغلب جوانان هستند؛ نگذارد كه این بازی ها به ورطه فراموشی سپرده شوند.
این بازی ها مدون و قانونمند شده اند. ما در مسابقاتی مثل هفت سنگ لیگ كشوری داریم. در طناب كشی و خیلی از بازی های دیگر، مسابقات دوره ای در سطح استان و كشور برگزار می شود و حتی در سطح جهان هم جایگاه های ویژه ای را بدست آورده ایم.
رحمانی درخصوص مشاركت روستاها در این طرح ها بیان كرد: چند روستای استان ما در سطح كشور مطرح هستند. تیم طناب كشی روستای داود آباد برای چندین سال متوالی قهرمان كشور شده است. از شاخصه های استان ما حضور بانوان روستایی در عرصه ورزش است كه توانسته اند در سال های متمادی رتبه های نخست را در رشته های مختلف كشوری كسب كنند. همچنین در مسابقات كشورهای مختلف حضور و حرف برای گفتن داریم.
برنامه ورزش و روستا سه شنبه 28 آذر تولید گروه علوم ورزشی با اجرای بابك منفرد بود. این برنامه شب های سه شنبه ساعت 21:45 به مدت 15 دقیقه تقدیم علاقه مندان به موضوع ورزش در روستاها و بازی های بومی و محلی می شود.

دسترسی سریع
ورزش و روستا