ارتباطات ورزشی شنبه از ساعت 13:30 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

ارتباطات ورزشي

نقش عكاسی در ورزش


برنامه "ارتباطات ورزشی" شنبه 20 مرداد، دكتر حمید قاسمی، عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور، در ارتباط با حوزه عكاسی و نقش آن در ورزش توضیحاتی را بیان كرد.

1397/05/21
08:32


به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر حمید قاسمی، عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور، در خصوص موضوع برنامه گفت: عكاسی یكی از حوزه های بسیار مهم در ورزش است. از رسانه های اثرگذاری است كه كاربردهای چندگانه و بسیار زیادی دارد. ظهور فناوریهای عكاسی تحول جدی را در زندگی انسان ایجاد كرد. تا قبل از اینكه عكس به وجود بیاید، تصاویر رویدادها و شخصیت ها توسط نقاشان ماهر ثبت می شد كه هر كدام می توانست پیامی را منتقل كند.
از قرن هجدهم به بعد كه عكاسی ظهور پیدا كرد، تصاویر واقعی تر شد و آنچه كه از رویدادها و شخصیت ها توسط عكاسی باقی ماند، باعث شد افراد ارتباط بهتری را با آنها برقرار كنند. عكاسی در مدت كوتاهی به قدری پیشرفت كرد كه امروز به عنوان یكی از حرفه ها و تخصص های بسیار اثرگذار و جذاب شناخته می شود و حتی برخی از آن به عنوان یك رسانه اثرگذار یاد می كنند.
دكتر قاسمی، تصریح كرد: ابعاد هنری حوزه عكاسی آنقدر توسعه پیدا كرده است كه اگر یك نفر بخواهد عكس هنرمندانه بگیرد، باید به خیلی از متغیرها دقت داشته باشد تا بتواند لحظه مناسبی را ثبت كند؛ هرچند تجهیزات آنقدر پیشرفت كرده است كه كار را برای عكاسان راحت تر می كند.
وی، افزود: امروزه امكانات بسیار پیشرفته ای حتی در گوشی های همراه ایجاد شده است؛ به طور مثال عكاسی پی در پی كه در ظرف یك ثانیه گرفته می شود، اتفاق بسیار جالبی است. عكاس با این روش می تواند بهترین عكس را از ورزشكاری كه در حال اجرای یك فن یا مسابقه است، ثبت كند.
برنامه ارتباطات ورزشی، با اجرای ایزدپرست، كاری از گروه علوم ورزشی است كه شنبه ها ساعت 13:35 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ارتباطات ورزشی