ارتباطات ورزشی شنبه از ساعت 13:30 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

ارتباطات ورزشي

وضعیت سرمایه گذاری در ورزش كشور


برنامه "ارتباطات ورزشی" شنبه 21 مهر، با دكتر حمید قاسمی، عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور، در ارتباط با بحث سرمایه گذاری در ورزش به گفتگو پرداخت.

1397/07/22
11:07


به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر حمید قاسمی، عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور، در پاسخ به این سوال كه آیا سرمایه گذاران رغبت و انگیزه لازم جهت سرمایه گذاری در ورزش را دارند یا خیر، عنوان كرد: بحث سرمایه گذاری در ورزش بحث بسیار مهمی است. سرمایه گذاری اغلب در كسب و كارها معنا پیدا می كند. امروزه كسب و كارهای جدید یا نوپا خیلی رونق گرفته اند كه از آنها به عنوان استارت آپ ها یاد می شود. فلسفه استارت آپ این است افرادی كه كسب و كار نویی را راه اندازی می كنند، باید مدلی را طراحی كنند كه اگر برای تولید محصول جدید یا خدمات نیاز به سرمایه گذاری باشد، سرمایه گذار را متقاعد كنند كه با مشاركت و سرمایه گذاری در این حوزه می تواند به درآمد مشخصی دست پیدا كند.
وی، افزود: در رویكردهای جدید مفاهیم تازه ای به وجود آمده است. بحث استارت آپ ها یا كسب و كارهای جدید در حوزه های مختلف از جمله ورزش در سراسر دنیا شروع بسیار پرحجمی پیدا كرد و اقتصاد پر رونقی را مورد تأكید قرار داده است، در كشور ما هم این رویكرد نوپاست و در حال بروز و ظهور بیشتری است. طبیعتاً یكی از بخش های اساسی كه برای این نوع كسب و كارها در دستور كار قرار می گیرد، توانمندی برنامه ریزی كسب و كار است و امروزه از آن مهمتر بحث مدل كسب و كار است كه در آن طی یك فرآیند مشخصی سرمایه گذار باید متقاعد شود طرح و مدل حتماً درآمدزاست و سرمایه او می تواند با سود و بازخوردهای مثبتی همراه باشد.
دكتر قاسمی ادامه داد: در این زمینه شركت های جانبی با عنوان شركت های شتاب دهنده شكل گرفته اند كه در كنار كسب و كارهای نوپا قرار می گیرند و آنها را به لحاظ جنبه های بازاریابی، حقوقی و مبانی نظری دانش كسب و كار كمك می كنند تا محصول و خدمات آنها با اطمینان بالاتری بازار خود را پیدا كند.
برنامه ارتباطات ورزشی، با اجرای ایزدپرست، كاری از گروه علوم ورزشی است كه شنبه ها ساعت 13:35 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ارتباطات ورزشی