ارتباطات ورزشی شنبه از ساعت 13:30 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

ارتباطات ورزشي

راهكارهای گرایش ورزشكاران به فعالیت های خیرخواهانه

برنامه "ارتباطات ورزشی" شنبه 12 آبان، با دكتر حمید قاسمی، عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور، در خصوص راهكارهای گرایش ورزشكاران به فعالیت های خیرخواهانه به گفتگو پرداخت.

1397/08/13
08:54

به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر حمید قاسمی، عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور، در ارتباط با موضوع برنامه گفت: امروزه بحث خیرین در تمام دنیا در بخش های مختلف، یكی از بحث های اساسی است.
وی، در تشریح تمایز بین خیر و سرمایه گذار اظهار كرد: شخص خیر كسی است كه در قبال سرمایه گذاری كه برای كاری انجام می دهد، بیشتر به دنبال كسب ارزش ها یا دستاوردهای خارج از منافع مالی است و به نوعی به دنبال اجر و ثواب است. در سازمان ها معمولاً یكی از بخش های كلیدی كه برای ارتباط با خیر طراحی شده، بخش روابط عمومی است. یكی از وظایف اصلی روابط عمومی ارتباط مؤثر با مخاطبین كلیدی، از جمله خیرین است. روابط عمومی ها باید بانك اطلاعاتی از خیرینی كه ظرفیت بالقوه ای برای سرمایه گذاری در حوزه مربوط به سازمان ورزشی دارند را جمع آوری كرده و تلاش كنند با آنها ارتباط مؤثری برقرار كنند.
دكتر قاسمی، اضافه كرد: روابط عمومی ها باید با توجه به نوع نگاه و برداشت خیر و اولویت های ارزشی كه دارد، بتوانند مبانی را طراحی كنند و جستجو كنند كدام یك از فعالیت ها یا تلاش های آن سازمان ورزشی می تواند در راستای نگاه های خیرین مختلف باشد و برای هر كدام بسته پیشنهادی را آماده كنند كه آن خیر متقاعد شود با سرمایه گذاری در آن فعالیت سازمان ورزشی می تواند به كار خیری دست پیدا كند.
وی، تصریح كرد: بسیاری از سازمان های ورزشی مانند فدراسیون ها، ممكن است بخواهند در جریان در برگزاری رویدادها و فعالیت های مختلف كودكان یتیم و افراد نیازمند را پوشش دهند. طبیعتاً تعداد زیادی از خیرین فرصت را غنیمت می شمارند كه در این رویداد سرمایه گذاری كنند و به تعبیر خود كار خیر انجام دهند. همچنین روابط عمومی ها می توانند خیرین را توجیه كنند كه در كنار مدرسه سازی یا ساخت مساجد به تجهیز و ساخت اماكن ورزشی بپردازند؛ زیرا ترویج ورزش می تواند بازخورد خوبی در سلامت جامعه و توانمندی افراد داشته باشد.
برنامه ارتباطات ورزشی، با اجرای ایزدپرست، كاری از گروه علوم ورزشی است كه شنبه ها ساعت 13:35 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ارتباطات ورزشی