مجله ورزش های زمستانی پنج شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

مجله ورزش هاي زمستاني

پیشرفت هاكی روی یخ در ایران

برنامه مجله ورزش های زمستانی پنجشنبه 14 دی با حضور محمدمحسن هنرجو، دبیر كمیته ورزش های یخی به توضیح پیرامون فعالیت های فدراسیون اسكیت در رشته های یخی پرداخت.

1396/10/16
09:12

به گزارش رادیو ورزش؛ محمدمحسن هنرجو، متولد 1366، عضو سابق تیم ملی اسكیت سرعت و آنالیروز و مربی تیم ملی نوجوانان در سالهای گذشته و مشاور ورزشی و امور فنی فدراسیون اسكیت به عنوان دبیر كمیته ICE یا همان ورزش های یخی اظهار كرد: برای پیشرفت و پیشبرد ورزش های یخی در كشور كه ورزشی نوپا است؛ تلاش می كنیم. كمیته ورزش های یخی دارای زیرمجموعه هایی شامل اسكیت سرعت، اسكیت هاكی روی یخ، اسكیت هنری روی یخ و شاخه های مرتبط با ورزش های روی یخ است.
از جمله فعالیت های مهمی كه از زمان ریاست محمدرضایی، ریاست فدراسیون صورت گرفته؛ اعزام تیم اسكیت هاكی روی یخ به كشور تركیه و كمپ ده روزه در ارزروم بود. طبق تفاهم نامه ای كه بین ایران و فدراسیون ورزش های یخی تركیه انجام شد. آنها برای توسعه ورزش های اینلاین هاكی در ایران همكاری كردند كه شروع آن با هاكی روی یخ است.
علاوه بر این در آبانماه فراخوانی دادیم تا مستعدین و نخبگان در پیست آرامیس كه در مجموعه ای تفریحی و تمرینی قرار دارد؛ حاضر شوند و پس از استعدادیابی برای اولین همكاری ایران و تركیه در هاكی روی یخ انتخاب شدند.
وی افزود: در كیش، مشهد و تهران پیست هایی برای تمرین وجود دارند. تا یكسال و نیم آینده هم چندین پیست جدید در تهران افتتاح می شوند. مجموعه هایی در اصفهان، شیراز و كرمان هم این پیست را خواهند ساخت.
اولین دوره مسابقات قهرمانی كشوری به مناسبت 22 بهمن در دو بخش آقایان و بانوان به میزبانی تهران برگزار خواهد شد. در كنار مسابقات كلاس های مربیگری، داوری و كارگاه های آموزشی نیز برگزار خواهند شد كه از مدرسین داخلی و خارجی بهره می بریم.
برنامه مجله ورزش های زمستانی پنجشنبه 14 دی با اجرای حسین شریفی پخش شد. این برنامه ساعت 15روزهای پنجشنبه به صورت یك هفته درمیان از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
مجله ورزش های زمستانی