مجله ورزش های زمستانی پنج شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

مجله ورزش هاي زمستاني

فدراسیون اسكی در سالی كه گذشت

برنامه مجله ورزش های زمستانی پنجشنبه 24 اسفند با حضور سید عبدی افتخاری، رئیس فدراسیون اسكی به توضیح در خصوص برنامه ها و دستاوردهای این فدراسیون در سال 96 پرداخت.

1396/12/26
08:48

به گزارش رادیو ورزش؛ سید عبدی افتخاری، رئیس فدراسیون اسكی پیرامون اخبار اسكی پیست دربندسر گفت: كلاس مربیگری درجه یك در پیست دربندسر برگزار شد كه مدرس آن مربی سوئیسی بود. از طرفی طرح استعدادیابی توسط ایوان، سرمربی سابق تیم ملی با حضور علاقمندان از 9 استان درحال انجام است. كلاس مدرسی اسنوبرد نیز در دیزین برگزار شد كه از آن بازدید كردیم و در مدرسه اسكی دیزین حضور داریم. امیدواریم تا اردیبهشت ماه هم برنامه های آموزشی و دوره هایی را برگزار كنیم.
امسال پیست های استانهای مختلف برف چندانی نداشتند. دختران و پسران استان های مختلف سنین زیر 14 سال و زیر 16 سال در دربندسر حضور پیدا كردند و پس از دو روز تمرین مسابقه دادند كه افراد برگزیده شنبه در شمشك و دربندسر به تمرین می پردازند تا زیر نظر ایوان، مربی بلغاری آموزش ببینند.
وی درباره فصل اسكی سال 96 گفت: متاسفانه از نظر بارش ها فصل خوبی نبود. اواخر دیماه بارش ها آغاز شد و با كمك دستگاه های برف ساز توانستیم خدمات رسانی كنیم. پس از آن هم پیست دیزین تمام تلاش خود را كرد تا تیم های ملی به تمرینات خود برسند. در رشته اسكی حدود 9 ماه تلاش می كنیم تا حدود 3 ماه بتوانیم كار كنیم. در سالی كه گذشت این 3 ماه هم محدود شده بود و هوا گرم بود. امیدواریم با بارش های این چند روز بیشتر بتوانیم تمرین كنیم.
خوشبختانه اسكی بازان ما موفق شدند در المپیك زمستانه شركت كنند. با امكاناتی كه توانستیم فراهم كنیم و با اردوی اتریشی كه برای آلپاین و اردوی تركیه و ارمنستانی كه برای صحرانوردی تدارك دیدیم؛ بخشی از نیازها برآورده شد.
افتخاری تصریح كرد: كوتاه شدن فصل تمرین باعث شد بخشی از روند كار ما اجرایی نشود. اما حضور در المپیك، میزبانی مسابقات آسیایی بزرگسالان و كسب 12 مدال، پخش مسابقات اسكی از تلویزیون و حضور خوب حامیان مالی از دستاوردهای سال 96 بود.
برنامه مجله ورزش های زمستانی پنجشنبه 24 اسفند كاری از گروه مسابقات ورزشی بود كه با اجرای حسین شریفی و با كارشناسی پیام نظر پخش شد. این برنامه ساعت 15روزهای پنجشنبه به صورت یك هفته درمیان از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
مجله ورزش های زمستانی