مجله ورزش های زمستانی پنج شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

مجله ورزش هاي زمستاني

پرورش نسل جدید اسكی با طرح استعدادپروری در سنین پایه

برنامه "مجله ورزش های زمستانی" پنجشنبه 16 اسفند با حضور سید عبدی افتخاری، رئیس فدراسیون اسكی به بررسی اقدامات و برنامه های فدراسیون اسكی پرداخت.

1397/12/18
09:18

به گزارش رادیو ورزش؛ سید عبدی افتخاری، رئیس فدراسیون اسكی درخصوص اقدامات این فدراسیون در فصل امسال بیان كرد: امسال فصل اسكی خوبی داشتیم و تمرینات تیم ملی و مسابقات اصلی در زمان ایده آل انجام شد. بعلاوه اعزام هایی هم داشتیم. بحث استعدادیابی با برگزاری المپیاد استعدادهای برتر در فارس و اصفهان در دو رشته اسنوبرد و آلپاین انجام شد و فرصت خوبی برای نونهالان و نوجوانان بوجود آمد تا توانمندی خود را به نمایش بگذارند. این هفته و سه هفته پیش میزبان مربیان استعدادیابی از همه استانهای كشور بودیم. این طرح تا اواخر اردیبهشت ادامه خواهد داشت. مسابقات در رشته های آلپاین، اسنوبرد، كراس كانتری و فری استایل برگزار شد. همچنین در رشته موگول كلاس برگزار شد. بعلاوه با گروه خوبی از ژاپن ارتباط برقرار كردیم و از توانمندی آنها استفاده شد.
افتخاری در رابطه با استعدادیابی در اسكی كشور گفت: داشته های امروز از اسكی نونهالانی هستند از زمان نیكولاس زول با آنها كار شد. ولی بعضی آنها به 30 سالگی رسیده اند. خیلی از ورزشكاران ما طی این سالها می توانستند به جایگاه بالاتر و توانمندی بیشتری برسند. ولی پتانسیل اسكی ما این بوده چون از مربیان صاحب دانش دنیا استفاده نكردیم. نونهالان و نوجوانان ما تحت عنوان طرح استعدادیابی كار با نیكلاس زول را شروع می كنند. این طرح 3 ماه طول می كشد و در آن نخبه های استانی جمع می شوند. این پروژه 4 سال ادامه دارد. نخبه های جدید هم به آنها اضافه می شوند تا افرادی را تربیت كنیم كه پله های بالاتری را كسب كنند. نگاه ما این است كه نخبه ها را به شكوفایی و توانمندی برسانیم. مربیان ما از استانها دوره می بینند و به استانهای خود می روند و براساس چهارچوب كاری نخبه هایشان را به حد و اندازه می رسانند. نخبه ها در تهران جمع و در پیست مركز كار ادامه پیدا می كند تا نسل نو تربیت پیدا كنند.
وی عنوان كرد: ما باید هدف و نقطه ای كه باید برسیم را مشخص كنیم كه آن كسب سكو آسیایی و ورود به عرصه رقابت جهانی است. ما باید تجارب گذشته و نقشه آینده را كنار هم بگذاریم. بعلاوه از مربیان صاحب دانش و خارجی بهره ببریم. ما باید از داشته های مختصر حداكثر بهره را ببریم. نونهالان و نوجوانان امروز ما حرفهای زیادی در آینده خواهند داشت.
برنامه "مجله ورزش های زمستانی" پنجشنبه 16 اسفند با اجرای پیرایرانی و كارشناسی پیام نظر پخش شد. این برنامه ساعت 15 روزهای پنجشنبه (بصورت یك هفته در میان) به مدت 55 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
مجله ورزش های زمستانی