سكوی من سه شنبه از ساعت 13:30 به مدت 25دقیقه

استعداد ورزشی فرزند را چطور شناسایی كنیم؟


برنامه "سكوی من" سه شنبه 3 مهر، با حضور دكتر سعید نقیبی، كارشناس استعدادیابی، به بحث استعدادیابی ورزشی پرداخت.

1397/07/04
08:15


به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر سعید نقیبی، كارشناس استعدادیابی، در پاسخ به این سوال كه خانواده چطور می تواند استعداد فرزند خود را در زمینه های مختلف شناسایی كند، عنوان كرد: این حوزه، یك حوزه تخصصی است و نیاز به مشاوره دارد. نمی توان به تنهایی در این زمینه تصمیم گیری كرد. خانواده ها باید به دنبال افرادی باشند كه در این حوزه صاحب تجربه و سبك هستند.
وی، ادامه داد: در بعضی اماكن خانواده ها از تجربه مربیان پیشكسوت استفاده می كنند كه این اقدام خیلی خوب و راهگشاست؛ اما تنها مسئله ای كه وجود دارد، این است كه این مربیان محدود به یك یا چند رشته ورزشی مرتبط هستند. در استعدادیابی ورزشی نیاز به یك بررسی بین رشته ای داریم كه كودك بین 40 ،50 رشته ورزشی مطالعه شود و در بازه بزرگتری به آن مشورت داده شود. بنابراین بهتر است خانواده ها به مراكز معتبر مراجعه كنند و از مشاوره دوستان بهره مند شوند.
دكتر نقیبی، در معرفی مراكز معتبر استعدادیابی گفت: در شناسایی مراكز معتبر ممكن است مشكل وجود داشته باشد. بنده دانشكده های تربیت بدنی در سراسر كشور را راهگشا می دانم. اساتیدی در این اماكن وجود دارند كه از دانش بسیار خوبی بهره مند هستند و قطعاً می توانند خانواده ها را به صورت مناسب هدایت و راهنمایی كنند.
برنامه سكوی من، با اجرای محمودوند، سه شنبه ساعت 13:35 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
سكوی من