سكوی من سه شنبه از ساعت 13:30 به مدت 25دقیقه

جذابیت های یك رشته ورزشی و اثر آن در فرآیند استعدادیابی


برنامه "سكوی من" سه شنبه 10 مهر، با دكتر سعید نقیبی، كارشناس استعدادیابی، در زمینه فرآیند استعدادیابی و جذابیت های یك رشته ورزشی به گفتگو پرداخت.

1397/07/11
08:28


به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر سعید نقیبی، كارشناس استعدادیابی، در پاسخ به این سوال كه شرایط فعلی یك داور، مربی و ورزشكار چقدر روی فرآیند استعدادیابی تأثیرگذار است؛ آیا می تواند روی جذابیت یك رشته اثر بگذارد، بیان كرد: قطعاً عوامل مختلفی باعث جاذبه در یك ورزش می شود. امروزه در كشورهای مختلف مشاهده می كنیم كه گرایش از سمت یك سری ورزش ها به سمت گروه دیگری از ورزش ها رفته است و جامعه از رشته های ورزشی جدید استقبال می كند. در بازیهای المپیك هم می توان این گرایش را مشاهده كرد. بازیهای المپیك هر 4 سال یكبار خود را ارزیابی مجدد می كند و ورزش هایی كه استقبال كمتری از سوی تماشاچیان دارند، جای خود را به رشته های ورزشی می دهند كه جاذبه بیشتری دارند. این امر در گرایش نونهالان، نوجوانان و جوانان قطعاً تأثیرگذار است.
رشته ای كه در جامعه و جهان جاذبه داشته باشد، مورد توجه بیشتری قرار می گیرد و جوانان بیشتری به سمت آن رشته می روند تا موفقیت كسب كنند. موفقیت های فدراسیون های ورزشی هم به همین جذب بستگی دارد. بنابراین امروزه می بینیم كه فدراسیون ها در حال افزایش سرعت، فنون و مهارت های خود هستند تا جاذبه های ورزش بالا برود و مخاطبان بیشتری را جذب كند.
در ادامه، دكتر نقیبی در پاسخ به این سوال مخاطب كه اگر فرزندم بخواهد رشته دو و میدانی را انتخاب كند؛ چطور باید متوجه شوم كه در این رشته استعداد دارد یا خیر، عنوان كرد: این فرد می تواند به هیأت های دو و میدانی شهرستان خود مراجعه كنند. خوشبختانه اكنون هیأت ها مدارس تخصصی دو و میدانی خود را فعال كرده اند. در این مراكز مربیان كاركشته و كاربلد حضور دارند كه این افراد می توانند نظر تخصصی در این زمینه بدهند.
برنامه سكوی من، با اجرای محمودوند، سه شنبه ساعت 13:35 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
سكوی من