سكوی من سه شنبه از ساعت 13:30 به مدت 25دقیقه

نقش استعدادیابی در دستیابی به سكوی قهرمانی


در برنامه "سكوی من" سه شنبه 17 مهر، دكتر سعید نقیبی، كارشناس استعدادیابی و عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور، در خصوص استعدادیابی ورزشی و نقش آن در كسب عناوین قهرمانی به گفتگو پرداخت.

1397/07/21
08:40


به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر سعید نقیبی، كارشناس استعدادیابی، در پاسخ به این سوال كه استعدادیابی چقدر در رسیدن به یك سكو تأثیر دارد، بیان كرد: مفهوم استعدادیابی ورزشی به این معنا نیست كه قهرمانان ما افزایش پیدا می كنند؛ بلكه به این معناست كه ما در یك روند مشخص و برنامه محور پیش می رویم. اكنون قهرمان پروری ما تا حدودی تصادفی است و در گذشته كاملاً تصادفی بود؛ به همین جهت فراز و نشیب داشتیم.
وی، ادامه داد: استعدادیابی كمك می كند تا ما این فراز و فرودها را نداشته باشیم؛ با یك روند مشخص جلو برویم و در رشته هایی كه به لحاظ ژنتیكی و ساخته های فرهنگی شرایط مطلوبی دارند، بتوانیم قهرمانان را جایگزین كنیم و در درازمدت نتیجه دلخواه بدست بیاوریم.
دكتر نقیبی، در تشریح مفهوم استعدادیابی ورزشی گفت: استعدادیابی ورزشی یك فرآیند بسیار تخصصی و حرفه ای است كه توسط چندین نهاد انجام می شود و شامل فرآیند كشف و پرورش استعدادهای ورزشی است.
وی، تصریح كرد: با توجه به شرایطی كه كشور ما دارد، نگاه شخصی من در این حوزه بیشتر به سمت خانواده هاست. امیدوارم همانطور كه خانواده ها به موفقیت های تحصیلی فرزندان خود امید دارند، در كنار آن برای فرزندان مستعد، نگاه به قهرمانی ورزشی هم داشته باشند. همانطور كه تحصیلات می تواند آینده خوبی را برای فرزندان به ارمغان بیاورد، موفقیت های ورزشی هم در عرصه ملی و فراملی می تواند یك زندگی خوب را برای یك نوجوان تأمین كند.
برنامه سكوی من، با اجرای محمودوند، سه شنبه ساعت 13:35 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
سكوی من