سكوی من سه شنبه از ساعت 13:30 به مدت 25دقیقه

مسیر صحیح كشف استعداد ورزشی كودك

در برنامه "سكوی من" سه شنبه 24 مهر، دكتر سعید نقیبی، كارشناس استعدادیابی، در حوزه استعدادیابی ورزشی توضیحاتی را مطرح كرد.

1397/07/25
10:02

به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر سعید نقیبی، كارشناس استعدادیابی، در پاسخ به این سوال مخاطب كه پسرم 6 سال سن دارد؛ مدت 7 ماه در رشته ژیمناستیك كار كرده و 3 ماه است كه برای استعدادیابی به مدرسه فوتبال می رود؛ از لحاظ بدنی قد بلند و آمادگی خوبی دارد؛ به نظر شما در چه رشته ای موفق می شود، عنوان كرد: در شاخص قد معمولاً ملاك خانواده ها قیاس با كودكان هم سن و سال است كه این ملاك شاید ملاك درستی نباشد. ما قطعاً باید از نورم ها استفاده كنیم و ازمتخصصانی در حوزه بهداشت، پزشكی و یا استعدادیابی بهره بگیریم تا متوجه شویم قد در چه نورمی قرار دارد و آن زمان قضاوت كنیم كودك دارای قد بلند، متوسط و یا كوتاه است.
وی، عنوان كرد: سن شروع ورزش رسمی 6 سالگی است. كودك را در سن 6 سالگی ابتدا به رشته ژیمناستیك بفرستید. یك سال تا یك سال و نیم در این رشته فعالیت داشته باشد.
اگر كودك خوب بود تا قهرمانی پیش برود و اگر خوب نبود، وارد ورزش شنا بشود. یك سال تا یك سال و نیم در شنا فعالیت داشته باشد و اگر خوب بود، تا قهرمانی ادامه بدهد. از سن 8 تا 12 سالگی كودك را هر سال در یك رشته ورزشی ثبت نام كنند؛ البته برای انتخاب رشته های ورزشی بهتر است كه از یك متخصص حوزه استعدادیابی كمك گرفته شود. بین این 4 رشته ورزشی یك رشته را انتخاب كرده و تا قهرمانی ادامه دهد. همه كودك چه دختر و چه پسر شامل این مسیر می شود.
برنامه سكوی من، با اجرای محمودوند، هر سه شنبه 13:35 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
سكوی من