سكوی من سه شنبه از ساعت 13:30 به مدت 25دقیقه

حمایت مسئولین، مهمترین قدم برای حفظ استعدادها

در برنامه "سكوی من" سه شنبه 2 بهمن، دكتر سعید نقیبی، عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور، درباره بحث پرورش و حفظ استعدادهای ورزشی توضیحاتی را بیان كرد.

1397/11/03
14:22

به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر سعید نقیبی، عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور، در خصوص بحث انتخاب نادرست رشته ورزشی و تأثیر آن در سرخوردگی فرد، اظهار داشت: بخشی از فرآیند استعدادیابی، شناسایی استعداد است؛ اما بخش مهم دیگر این فرآیند پرورش استعدادهاست. وقتی استعداد شناسایی شد، این مسئله اهمیت پیدا می كند كه چگونه كودك را برای طی كردن مسیر دشوار آماده كنیم. این مسیر دشوار نیاز به حمایت همه جانبه سیستم ورزش، آموزش و پرورش و بنیان خانواده دارد. همه این موارد در كنار هم باعث می شوند كه یك ورزشكار در طی سالیان دراز به بلوغ برسد و برای كشور خود افتخارآفرینی كند. بنابراین مرحله پرورش مرحله بسیار سخت و دشواری است و نیاز به هماهنگی ها و برنامه ریزیهای متعدد دارد.
وی، تصریح كرد: قطعاً انسان های عاشق در این بخش می توانند ارائه خدمت كنند؛ زیرا این مسئله فراتر از بحث سیستماتیك و برنامه ریزی است. افرادی را می خواهد كه عمر خود را صرف این كودكان كنند. بر همین اساس بخش مهمی از فرآیند پرورش روی منابع انسانی می چرخد و به نظر من بیشتر از هر چیزی نیاز داریم كه روی منابع انسانی كار كنیم. مربیان را دریابیم و آنها را ارتقاء و مورد حمایت سیتماتیك قرار دهیم.
دكتر نقیبی، به مشكلات موجود در ورزش و ضعف در نگهداری استعدادها اشاره كرد و گفت: مهمترین درخواستی كه افراد فعال در ورزش كشور به ویژه مربیان از مسئولین كشور دارند، بحث حمایت است تا بتوانند دغدغه های ورزشكارشان را حل كنند و هم و غم آن ورزشكار كسب مدال و افتخار برای میهن شود. یك ورزشكار تنها خودش نیست؛ بكله خانواده او هم باید مورد حمایت قرار بگیرند.
یك مدال المپیك 10 سال تمرین مستمر و پر تلاش می خواهد. وقتی ورزشكاری روی سكو می رود، خانواده اش 10 سال از او محروم بوده اند. بنابراین حمایت تنها قدمی است كه می توانیم برای این ورزشكاران برداریم و مطالبه همه ورزشكاران است.
برنامه سكوی من، با اجرای محمودوند، سه شنبه ساعت 23:00 به مدت 30 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
سكوی من