بانوی قهرمان روزهای زوج از ساعت 14:30 به مدت 30دقیقه

پانزدهمین دوره لیگ تکواندو بانوان (جام کوثر) آغاز شد

برنامه "بانوی قهرمان" دوشنبه 8 مهر، در مصاحبه ای با مرجان طاهری، مسئول برگزاری مسابقات لیگ باشگاهی تکواندو بانوان، در خصوص جام کوثر به گفتگو پرداخت.

1398/07/09
09:05به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ پانزدهمین دوره مسابقات لیگ جوانان و بزرگسالان تکواندو (جام کوثر) از صبح امروز در خانه تکواندو آغاز شد. 15 تیم در این مسابقات شرکت کرده اند. رقابتها در 2 مرحله برگزار می شود که در پایان مرحله اول، 10 تیم به مرحله دوم صعود می کنند.
مرجان طاهری، مسئول برگزاری مسابقات لیگ باشگاهی تکواندو بانوان، درباره این مسابقات گفت: دور برگشت رقابتها از دی ماه شروع می شود و تا پایان سال ادامه خواهد داشت. هدف از برگزاری این لیگ های منظم، کمک به ورزشکاران تیم ملی است تا بتوانند آمادگی لازم را داشته باشند. سال 2020 مسابقات المپیک را داریم و این لیگ ها می توانند برای آماده سازی بازیکنان کمک بسزایی باشند.
وی، خاطرنشان کرد: بیشتر بازیکنان مدال آور ما مانند مهلا مؤمن زاده که در مسابقات جهانی مدال نقره کسب کرد و نیز کمیا علیزاده که در المپیک دوره قبل مدال بدست آورد، در این مسابقات شرکت کرده اند. این مسئله می تواند جزء نقطه قوت لیگ باشد و نیز موجب افزایش انگیزه دیگر بازیکنان شود.
مسئول برگزاری مسابقات لیگ باشگاهی جام کوثر، تأکید کرد: برگزاری لیگ ها به صورت منظم، طبق استاندارد جهانی و داشتن مدیریت خوب در سطح فدراسیون می تواند کمک خیلی خوبی برای ارتقاء سطح ورزش تکواندو باشد.
طاهری، با اشاره به اهمیت تمرین ملی پوشان با تجهیزات کامل گفت: تمرین بازیکنان با تجهیزات الکترونیکی مانند سنسورهایی که بر لباس آنها نصب می شود، باعث خواهد شد که نقاط حساس را بهتر شناسایی کنند و این یک نقطه قوت است. هزینه هوگوها بسیار زیاد است و هر کس به صورت شخصی نمی تواند آن را تهیه کند؛ اما این تجهیزات به صورت مستمر در اختیار سازمان لیگ است و در مسابقات همه هنرجویان می توانند از آنها استفاده کنند.
برنامه بانوی قهرمان، با اجرای محمودوند، روزهای دوشنبه، ساعت 14:30 به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
بانوی قهرمان