ایران ما هر روز از ساعت 13:45 به مدت 15دقیقه

نگاهی به ورزش و زیرساختهای ورزشی استان مرکزی

برنامه "ایران ما" روز سه شنبه 27 آذر با حضور عابد حقدادی، مدیر کل ورزش و جوانان استان مرکزی به بررسی وضعیت ورزش و زیرساختهای ورزشی این استان اختصاص داشت.

1397/09/28
10:01

به گزارش رادیو ورزش؛ عابد حقدادی، مدیر کل ورزش و جوانان استان مرکزی پیرامون سرانه ورزشی و پروژه های نیمه تمام ورزشی این استان اظهار کرد: سرانه ورزشی استان ما 86 سانتیمتر مربع است که در سطح شهرستانها بین 40 تا 120 سانتیمتر مربع متغیر است. 111 پروژه نیمه تمام در سطح استان داریم. در سال 96 پنجاه مورد از این پروژه ها را که دارای پیشرفت فیزیکی بالای 50 درصد بودند یا نیاز خاصی به تکمیل و افتتاح آن وجود داشت را در الویت قرار دادیم. 20 پروژه هم امسال فعال کردیم و در حال حاضر حدود 70 پروژه در سطح استان فعال شده اند که تعدادی از این پروژه ها به بهره برداری رسیده اند.
وی در ادامه افزود: تا پایان امسال و به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، 6 پروژه افتتاح خواهد شد. بعلاوه بهره برداری از 5 زمین چمن مصنوعی را نیز تا پایان سال در برنامه داریم.
حقدادی درخصوص وضعیت ورزش همگانی در این استان عنوان کرد: حدود 20 درصد مردم استان در حوزه ورزش همگانی فعال هستند. 85 هزار ورزشکار سازمان یافته در سطح استان داریم که حدود 6 درصد جمعیت استان را تشکیل می دهند.
وی در رابطه با وضعیت تیم فوتبال آلومینیوم اراک که درلیگ دسته یک حضور دارد و اینکه چرا این استان نماینده ای در لیگ برتر نداشته است گفت: امیدواریم امسال با هزینه ای که شرکت ایرالکو برای تیم آلومینیوم کرده است؛ وضعیت خوبی را شاهد باشیم. علیرغم اینکه سال گذشته ایرالکو قصد داشت به دلیل مشکلات مالی تیمداری نکند. ولی ما سهامداران و مدیر عامل شرکت را متقاعد کردیم تا تیمداری را ادامه دهند. امسال شرایط تیم بسیار بهتر از سال گذشته شده و روند بهتری در نتیجه گرفتن دارد. ورود به لیگ برتر پروتکلهای دیگری هم می خواهد که امیدواریم این مسیر طی شود و خواسته عمومی مردم استان جامعه عمل بپوشد.
وی در رابطه با تیم هندبال هپکو اراک که امسال به دلیل عدم حامی مالی از لیگ برتر حذف شد؛ عنوان کرد: این تیم نمی تواند قائم به یک شخص یا فرد اداره شود. باید کار سیستمی و تشکیلاتی از قبل پی گرفته می شد تا این تیم به این روز دچار نشود. البته ما سهمیه لیگ برتری تیم را برای سال آینده حفظ کرده ایم و هماهنگی برای اسپانسر نیز انجام شده است.
برنامه "ایران ما" روز سه شنبه 27 آذر با اجرای شریفی بود. این برنامه ساعت 16:35 روزهای فرد به مدت 25دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ایران ما