ایران ما هر روز از ساعت 13:45 به مدت 15دقیقه

ورزش و زیرساختهای ورزشی کرمانشاه بعد از زلزله بزرگ این استان

برنامه "ایران ما" روز یکشنبه 14 بهمن با حضور صابر رحیمی، مدیر کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه به موضوع ورزش و زیرساختهای ورزشی در این استان کشور اختصاص داشت.

1397/11/15
10:21

به گزارش رادیو ورزش؛ صابر رحیمی، مدیر کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه پیرامون افتتاح و بهره برداری از پروژه های ورزشی این استان در دهه فجر اظهار کرد: در دهه فجر 3 سالن ورزشی که در سفر مقام معظم رهبری کار اجرایی آن آغاز شده بود، افتتاح خواهد شد. تعدادی از خانه های ورزش روستایی هم به بهره برداری می رسد. با بهره برداری از این پروژه ها سرانه فضای ورزشی استان به یک مترمربع خواهد رسید.
وی در رابطه با بازسازی اماکن ورزشی پس از وقوع زلزله کرمانشاه گفت: در زمین لرزه کرمانشاه همه مسئولین دست به دست هم دادند و این تهدید به فرصت تبدیل شد. بسیاری از اماکن ورزشی ما در اثر زلزله آسیب دیدند که کار بازسازی و تعمیر آن در سطح استان در حال انجام است تا با کیفیت بهتری در اختیار مردم قرار گیرد. طی بازدید وزیر ورزش از مناطق زلزله زده بیش از 40 کانکس به یک روستا اهدا شد. هیئتها، باشگاه ها و ورزشکاران وارد عمل شدند و هر کدام گوشه ای از کار را گرفتند. ما هم کلیه امکانات ورزشی استان را بکار گرفتیم و اماکن ورزشی که قابل سکنی بودند را در اختیار ستاد بحران قرار دادیم.
صابری عنوان کرد: اعتبارات خوبی پیش بینی شده است. در استان دو طرح ملی داریم که یکی سالن 6 هزار نفری است که تا سال آینده به بهره برداری خواهد رسید. همچنین یک استخر قهرمانی نیز در حال ساخت است. در ضمن استادیوم 15 هزار نفری استان ما آماده است تا بازی جام حذفی در آن برگزار شود که اگر این فرصت در اختیار ما قرار گیرد می توانیم یک روز خوب و شاد را برای مردم ترسیم کنیم. بعلاوه در چند روز آینده میزبان سی و نهمین دوره مسابقات کشتی جام تختی هستیم که 10 کشور خارجی و بیش از 90 ورزشکار در آن شرکت دارند.
برنامه "ایران ما" روز یکشنبه 14 بهمن با اجرای شریفی بود. این برنامه ساعت 16:35 روزهای فرد به مدت 25دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ایران ما