ایران ما هر روز از ساعت 13:45 به مدت 15دقیقه

مهمترین برنامه ها و اقدامات ورزشی استان البرز


برنامه "ایران ما" یکشنبه 2 تیر، با امیر غفرانی، مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز، درباره سرانه ورزشی این استان و اقدامات اخیر اداره کل ورزش و جوانان گفتگو کرد.

1398/04/03
09:06


به گزارش رادیو ورزش؛ امیر غفرانی، مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز، به ارائه مهمترین موفقیت ها و اقدامات ورزشی استان پرداخت و گفت: ورزشکاران البرزی در سال 97 موفق شدند که از مسابقات جهانی، آسیایی، بین المللی و قهرمانی کشور 2500 مدال کسب کنند. در سالی که گذشت حدود 25 مسابقه آسیایی و بین المللی و نیز 237 مسابقه کشوری و لیگ را میزبانی کرده ایم. امسال هم انشالله از یک ماه آینده میزبانی های بین المللی در رفتینگ، مسابقه سه گانه آسیا و تعدادی مسابقه بین المللی دیگر را تا پایان سال خواهیم داشت. مسابقات قهرمان کشوری هم هر هفته در این استان در رشته های مختلف در حال برگزاری است.
وی، در خصوص سرانه ورزش این استان اظهار کرد: متأسفانه این استان وقتی از استان تهران جدا می شود، آن سرانه های لازم را در بحث زیرساخت ها ندارد. حدود 150 مکان داریم که 60 مکان آن زمین های روباز روستایی است و حدود 90 سالن چند منظوره و چند زمین فوتبال است.
غفرانی، به اقدامات خود در این استان اشاره کرد و گفت: زمانیکه بنده وارد این استان شدم سرانه ورزشی حدود 38 سانتی متر بود و ما جزء استان سی ام بودیم. خوشبختانه در این مدت پروژه هایی را به اتمام رساندیم و دکتر سلطانی فر برای افتتاح پروژه ها 3 مرتبه به استان البرز تشریف آورده است. ما سرانه ورزشی استان البرز را با کمک گروه هایی مثل دانشگاه ها و ادارات دولتی از 38 به 53 رساندیم. سال 95 که بنده در این بخش حضور پیدا کردم، 950 باشگاه داشتیم و اکنون 1600 باشگاه وجود دارد. تمام تلاشمان بر این است که بتوانیم سرانه ورزشی استان را ارتقاء بدهیم.
مدیر کل ورزش و جوانان البرز، در پاسخ به این سوال که آیا ورزشگاه نیمه تمامی دارید که نگرانی شما باشد، تشریح کرد: بله؛ 3 سالن ورزشی در ساوجبلاغ، کمالشهر و فردیس تا یک ماه دیگر افتتاح خواهند شد. انشالله که بتوانیم چند استخر خصوصی و دولتی، یک پیست تارتان، 4 زمین مصنوعی فوتبال و تعدادی زمین کوچک را به زودی افتتاح کنیم.
برنامه ایران ما، روزهای فرد، ساعت 14:30 به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ایران ما