ایران ما هر روز از ساعت 13:45 به مدت 15دقیقه

نگاهی بر اقدامات و برنامه های ورزشی استان یزد


برنامه "ایران ما" سه شنبه 18 تیر، با شریعتی، مدیر اداره کل ورزش و جوانان استان یزد، درباره اقدامات و برنامه های این اداره کل به گفتگو پرداخت.

1398/04/19
17:25

به گزارش رادیو ورزش؛ مسعود شریعتی، مدیر اداره کل ورزش و جوانان استان یزد، در تشریح فعالیت ها و برنامه های استان اظهار داشت: خوشبختانه در طول چند ساله گذشته در استان یزد سرانه ورزشی را افزایش داده ایم. ما بیش از 87 زورخانه فعال در سراسر استان داریم. اکثر زورخانه های ما در بافت های سنتی و قدیمی شهر جهانی یزد قرار دارند که با تغییر کاربریهایی، از آب انبارها و حمام های قدیمی استفاده شده است.
خوشبختانه در بحث زورخانه ای هیأت استان در رده دوم کشور قرار دارد و فعالیت های خوبی را در زمینه آکادمیک، نونهالان و نوجوانان انجام می دهد که آینده درخشانی را در بحث توسعه ورزش زورخانه ای نشان می دهد. در بحث ورزش همگانی در گروه استانهای کم برخوردار، سومین سال متوالی است که جزء رتبه های برتر هستیم.
وی، همچنین افزود: استاندار محترم در بخش زیرساخت ها دستورالعملی داشتند که تمامی دستگاه ها و فضاهای مازاد ورزشی خود را در اختیار ورزش همگانی قرار بدهند. سرانه ورزشی کل استان با درنظر گرفتن زمین های ورزشی و سالنهایی که متعلق به سایر دستگاه ها است 94 سانتیمتر به ازای هر نفر می شود و سرانه ورزشی اداره کل ورزش و جوانان 58 سانتیمتر در غالب 263 مکان ورزشی است که در آن فعالیت های ورزشی مختلفی انجام می شود.
در چهلمین سالگرد انقلاب با دستور مقام عالی وزارت 40 زمین فوتبال در سراسر استان ایجاد کردیم. همچنین حدود 200 خانه ورزش روستایی هم در روستاهای بدون امکانات ورزشی ساخته شد.
شریعتی، به پروژه های در دست احداث اشاره کرد و گفت: از سال 93 تا به اکنون بیش از 78 پروژه نیمه تمام را به اتمام رسانده ایم. در تلاش هستیم که توازن توزیع را نسبت به جمعیت متمرکز مناسب کنیم. در برنامه سال 98 و 99 در نظر گرفته ایم که در مناطقی که فضای ورزشی وجود ندارند و شامل جمعیت زیادی هستند، فضاهای ورزشی را ایجاد کنیم.
برنامه ایران ما، با اجرای کاظمی، روزهای فرد، ساعت 14:30 به مدت 30 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ایران ما